VAKARS AR DZIEDĀŠANU | 23. sezonas noslēguma koncerts – pētījums

Piedalās:
VOKĀLĀ GRUPA “PUTNI”

Evija SKUĶE | komponiste
Ansels KAUGERS | dramaturgs
Varis KLAUSĪTĀJS | režisors, aktieris
Jurģis OZOLS | gaismu mākslinieks

Koncertuzvedumā izmantoti Jura ĀBOLA, Maijas EINFELDES, Bingenes HILDEGARDES, Platona BURAVICKA, Jēkaba GRAUBIŅA u. c. autoru darbu fragmenti.

Koncertuzveduma pamatā ir apjomīgs pētījums un materiālu apkopojums, meklējot atbildes uz jautājumiem par dziedāšanu, tās nozīmi cilvēka dzīvē. Kāpēc es dziedu? Kur slēpjas dziedāšanas maģija? Kāpēc Latvijā dziedāšana ir tik nozīmīga? Tika apzināta iedvesmojoša gan traumējoša vokālā pieredze, kā arī jautri atgadījumi, kuru netrūkst ikviena kora/ ansambļa vēsturē.
KONCERTĀ – PĒTĪJUMĀ būs iespēja iepazīt dziedāšanu no dažādiem aspektiem, tostarp zinātnisku materiālu atziņām. Dramaturga Ansela Kaugera redzējumā, apkopojot un pārradot vāktos materiālus, klausītāji tiks vesti gan tehniskās, gan psiholoģiskās dziedāšanas fenomena niansēs.

Pie “Putniem” ir ieradies Citplanētietis, kurš atklāj, ka Zeme ir īpaša vieta Visumā: pateicoties atmosfēras slānim, uz tās iespējama skaņa. Šī iemesla dēļ Zeme tikusi iesaukta par Skaņas planētu, bet cilvēki – par skaņas priesteriem. Tā kā nu arī Citplanētim ir parādījusies balss, viņš vēlas saprast un, atgriežoties mājās, telepātiski pastāstīt citiem citplanētiešiem par šo, viņaprāt, ļoti dīvaino parādību, kad cilvēki sanāk kopā un ievibrē savus ķermeņus specifiskā, koordinētā veidā, ko paši sauc par dziedāšanu.