Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas pasākumā, iegādājoties Lēdurgas Dendroparka ieejas biļeti

Jau astoto gadu Lēdurgas Dendroparkā naktī uz 1. maiju norisināsies maģiskā Valpurģu nakts jeb Viedo sievu nakts “Aizej tur – nezin kur, atnes to – nezin ko” ar improvizācijas koncertu un tirgu.

Lēdurgas Dendroparks aicina ikvienu interesentu 30. aprīļa vakarā plkst. 18.00 uz noskaņā, un sajūtām bagāto improvizācijas koncerta trio “Maijers, Čavarts un Grimms”. Lai ērti varētu baudīt koncertu, pasākuma organizatori aicina apmeklētājus paņemt līdzi paklājiņu vai zāļu spilvenu uz kā atpūsties, kā arī vēlams ierasties mazliet pirms koncerta sākuma un izbaudīt skaņu burvību. Vakara turpinājumā būs iespēja pie viedām sievām apgūt zāļu gudrības, rūnas, amuletu gatavošanu, dejot sievišķīgas mandalu dejas mēness un uguns gaismā, noreibt no zāļu tējas un smaržām visapkārt. Varēs nogaršot arī raganu gatavoto virumu un iegādāties labas un maģiskas lietas nakts tirgū.

Mitoloģijā Valpurģu nakts ir svētki, uz kuriem no malu malām ierodas par raganām dēvētās viedās sievas, lai rosinātu un iekustinātu sievišķo enerģiju jaunam sākumam – dabas atmodai un pavasara atnākšanai.