Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

5.00 EUR

Jau trešo gadu 22. jūnijā tiekamies, lai svinētu Jāņu nakti pasākumā “Vasaras Saulgrieži Lēdurgā  2024”. Lēdurga ir vieta, kur ir iespējams vērot krāšņākās Jāņuguns liesmas, sajust, kā smaržo Aģes upes migla, sadzirdēt, ko čukst ezers un kokles skaņas, noreibt no smaržām  un smiekliem, lekt dančus līdz rīta gaismai un izdziedāties no sirds.

Jāņi ir laiks, kad cilvēks piepilda sevi ar dabas spēku, iegūstot līdzsvaru un dzīvesprieku. Svinēt Jāņus var dažādi, bet – vai esi to darījis, ievērojot tradīcijas? Jau no plkst. 20.00 Lēdurgas estrādē un muižas parkā varēsi siet sieru, vīt vītnes, iepīt labās domas vainagos un aust zāļu paklāju, darināt lāpas un lielo uguns pūdeli, arī spēlēt spēles kokamatniecības darbnīcā un vērot paraugdemonstrējumus bronzas rotu liešanā. Ap plkst. 22.00 muižas parkā pavadīsim sauli un degsim gaišu Jāņuguni. Līdz pusnaktij kopā ar folkloras kopām  “Putni”, “Senleja”, “Praulits” un “Laukam pāri” izdziedāsim skanīgākās Jāņu dziesmas, bet griezties dančos varēsi kopā ar folkloras kopām “Rudzupuķe”, “Lieli Putni” un etno kompāniju “Zeidi”. Ugunskur`roks  grupas “Viedais Fonogrāfs” skanējumā pie Jāņuguns no plkst. 24.00 līdz 1.00.

Pašā tumšākajā nakts stundā, ap plkst. 1.00, dosimies lāpu gājienā un Aģes upes pļavā pacelsim uguns pūdeli, lai apspīd ceļu Jāņabērniem. No plkst. 2.00 pie Dzirnavu ezera būs iespēja vērot uguns plostu ceļu, kuru būs sarūpējuši motoklubs Livonia MCC. Brīdi vēl maģiskāku darīs Kārļa Rudras spēlētās kokles skaņas. Par savu mūziku Kārlis saka: “Mūzika un noskaņas, kas nākušas caur mani, lai plūst un atrod tos, kuri tās meklē. Kas sajūt tās par savu. Vienā ritmā un dvēseles vibrācijā”.

Turpat pie ezera sagaidīsim pirmos saules starus, peroties ar vībotņu un citu zāļu slotām, attīroties caur dūmiem un  saņemot rasas spēku. Izturīgākie varēs griezties jestros dančos ar folkloras kopu “Lieli Putni” un sadziedāt ar Ievu Līni un grupu “Dziedāt ir laime”.

Ik gadu uz Lēdurgu brauc Jāņubērni no malu malām, lai piedzīvotu šo maģisko Jāņu nakti no saules rieta līdz lēktam. Iebrien pļavā un salasi Jāņuzāles vainagam, kopīgajai vītnei un ugunskura rotāšanai, sasien gardāko sieru Jāņubērnu pacienāšanai, atkārto vārdus mīļākajai dziesmai un tiekamies!

Vairāk informācijas Lēdurgas Kultūras nama sociālajos tīklos.