Datums:
Adrese:
  • Nākotnes iela 5, Mālpils, Mālpils pagasts, Siguldas novads, LV-2152
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa pasākuma dienā – 5  EUR

Plkst. 22.30 Jāņu rotaļas un sadancošana. Jāņos jāņabērni iet šim laikam raksturīgajās rotaļās, kurās tiek uzsvērts vīrišķā un sievišķā saskarsmes prieks.

Plkst. 23.15 Nila Īles etnoperkusiju grupas priekšnesums “ZemeDunn”. Grupa apvieno Nila Īles mūzikas studijas spēcīgākos bundziniekus un tie nāk ar pacilājošu enerģiju, milzīgu mīlestību uz ritmu, vibrācijām, ko tas izraisa, un fantastisko sajūtu, ko rada mijiedarbība starp mūziķiem un klausītājiem uzstāšanās laikā. 

Plkst. 24.00 lāpu gājiens un uguns rata ripināšana. Pusnaktī lāpu gājiena noslēgumā no kalna tiek ripināts degošs uguns rats, tādējādi savienojot vīrišķās un sievišķās enerģijas vienotā gaismas ceļā.

Visiem zināmie Jāņu ēdieni arī ir saistīti ar svētku simboliku. Siers ir sievišķās pasaules daļa, savukārt alus – vīrišķās. Kopā tos baudot, gūstam īpašo kopības spēku. Nākot uz svētkiem organizatori aicina ņemt līdzi jāņuzāles un ozolzarus, savus cienastus – alu un sieru, kā arī tērpties svētkiem atbilstošā apģērbā.

Neatņemama šo svētku svinēšanas sastāvdaļa ir līgotņu dziedāšana, kas caurvij visus rituālos notikumus. Šajā vakarā un naktī visi kopīgi vienosimies jāņudziesmās kopā ar Andra Kapusta vadīto Mālpils folkloras kopu “Mālis”.