Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P. –
O. 10.00 – 17.00
T. 10.00 – 17.00
C. 10.00 – 17.00
Pk. 10.00 – 17.00
S. 10.00 – 18.00
Sv. 10.00 – 18.00

Cenas:

Pieaugušajiem – 4.50 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2.50 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 vai vairāk bērni līdz 15 g.v.)- 11.00 EUR

1.00 EUR bāreņiem, personām ar 1.,2. grupas invaliditāti, vienam skolotājam uz 10 audzēkņu klasi, žurnālistiem (uzrādot apliecību), Siguldas ID karšu īpašniekiem un Siguldas novada mācību iestāžu skolēniem.

Kompleksa biļete – Jaunā pils un Livonijas ordeņa pils 6.00 EUR (skolēniem, studentiem pensionāriem 3.00 EUR)

Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma Vladimira Tjurina piemiņai veltīta fotomākslas izstāde “Pro Et Contra”. Ar fotomākslu aizrāvies kopš 15 gadu vecuma, tā kļuva par viņa aicinājumu un profesiju visa mūža garumā. 2020. gada augustā pēkšņi aprāvās Vladimira Tjurina mūžs. Šī izstāde, ar mākslinieka moto “Pro et contra”, ir piemiņa siguldietim.

Vladimirs Tjurins dzimis 1953. gadā Siguldā. V.Tjurins beidzis Kultūras darbinieku tehnikuma Kinofoto klubu vadītāju fakultāti. Bijis Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs un šīs savienības Siguldas nodaļas vadītājs. IGE TV modeļu aģentūras meitenēm veidojis TV portfolio. 17 gadus bijis fotogrāfs Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniski pētnieciskajā institūtā. Vēlāk Vladimirs Tjurins bija zināms kā Siguldas fotogrāfs savā mazajā fotosalonā. Paralēli maizes darbam, kāzu, sadzīves notikumu, dokumentu foto, viņš attīstīja savu talantu, iedziļinoties fotomākslas nebeidzamajās iespējās. Jaunas iespējas šajā mākslas veidā (foto procesā, attēlu apstrādē) pavēra digitālās tehnikas ienākšana. V. Tjurins aizrautīgi apguva šo jauno realitāti, viņu fascinēja iespēja ar pāris datora darbībām panākt vēlamo rezultātu. Daba, portreti, akti, klusās dabas, sirreālas ainavas – gan krāsu, gan melnbaltajās fotogrāfijās tikuši izstādīti grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.
2013. gadā V. Tjurins sarīkoja savu pirmo personālizstādi dzimtajā Siguldā.
V. Tjurins piedalījies starptautiska fotoplenēra, veltīta Latvijas fotogrāfijas pamatlicējam Mārtiņam Bucleram, organizēšanā 20. gs. 80ajos gados.
Viņš rosināja M. Buclera pieminekļa izveidi Siguldā, ko realizēja Fotomākslinieku savienība. 1997. gadā Latvijas foto kolekcija saņēma pirmo vietu pasaulē klubu kolekciju jomā. V. Tjurina darbi arī bija šīs kolekcijas sastāvā. Joprojām kauss atrodas Austrijā, Lincā, jo savulaik pietrūka līdzekļu, lai aizbrauktu uz apbalvošanas ceremoniju.

Izstādi iespējams apmeklēt personām, kuras var uzrādīt derīgu izslimošanas (pēdējo 6 mēnešu laikā) vai vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte). Apmeklējot izstādi ir jālieto sejas maskas.

Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.