Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P. SLĒGTS
O. 10.00 – 17.00
T. 10.00 – 17.00
C. 10.00 – 17.00
Pk. 10.00 – 17.00
S. 10.00 – 18.00
Sv. 10.00 – 18.00

Siguldas Jaunās pils salonā decembrī būs skatāmas mākslinieces Zanes Biķes gleznu izstāde “Ticības liecības”. Tajās attēloti teoloģiski sižeti, mākslinieces vīzijas, kuras viņu piemeklējušas lūgšanu laikā. Katru gleznu papildina īpaša Zanes rakstīta vēsts, kura paskaidro gleznās atainoto. Zanes Biķes gleznu sērija “Ticības liecības” aicina izstādes apmeklētājus šajā pārmaiņu laikā, kā arī pirmssvētku laikā atspoguļoties savās vērtībās un uzskatos. Izvērtēt to, kā šis brīdis iezīmē mūsu bailes, dusmas un neapmierinātību. Tomēr atgādina, ka mīlestība un līdzcietība nedrīkst pazust, lai mēs būtu patiesi cilvēcīgi. Katra mākslinieces glezna ir papildināta ar īpašu vēstījumu, kas vēl dziļāk ļauj katram ieskatīties sevī.

Zane Biķe pauž, ka viņas gleznu mērķis ir uzrunāt skatītāju ieraudzīt Dievu. Lai caur Dievu cilvēki taptu stiprināti un taptu stirpināta viņu ticība, kā arī spēja sajust un iepazīt Dieva sirdi.“Šīs ir manas ticības liecības. Katra no tām nes īpašu vēsti, ko esmu centusies izteikt arī rakstiski. Tās tapušas, kad esmu redzējusi kādu vīziju, kas ir bijusi man personīgi vai kādreiz Dievs to man rādījis, aizlūdzot par kādu citu, bet katrs no tiem nes Dieva vēstījumu. Esmu daudzkārt piedzīvojusi, ka tas, kas domāts vienam, ir jādzird vēl daudziem citiem. Zane Biķe dzimusi 1985. gadā. Māksliniece ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā un šobrīd strādā kā interjera dizainere. Viņa vienmēr tiekusies savas radošās vīzijas izpaust caur vizuālo mākslu.
Gleznošanas prasmi apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas gleznošanas nodarbībās un pašmācības ceļā.
Māksliniece tic, ka Dievs ikvienu aicina pie Sevis ticībā un pie Viņa ikviens, kas tic Jēzum Kristum var saņemt mīlestību, spēku, mieru un prieku, neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem, grēku piedošanu, brīvību, mūžīgo dzīvību debesīs un jaunu dzīvi brīvībā jau šodien.

Izstādi iespējams apskatīt Siguldas Jaunās pils darba dienās no otrdienas līdz piektdienai no 10.00 līdz 17.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 18.00. Ieejas maksa pilī ir 4.50 EUR, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa ir 2.50 EUR, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 1.00 EUR.
Izstādi varēs apmeklēt personas, kuras varēs uzrādīt derīgu izslimošanas (pēdējo 6 mēnešu laikā) vai vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte). Apmeklējot izstādi ir jālieto sejas maskas. Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.