Datums:
Adrese:

Siguldas folkloras kopa “Senleja” 20. decembrī plkst. 18.00 aicina ikvienu piedalīties Bluķa vakarā Siguldā, lai kopīgi svinētu Ziemas saulgriežu svētkus senajās tradīcijās. Gan lieli, gan mazi aicināti pulcēties pie kultūras centra “Siguldas devons”, lai kopīgi dotos maskotā gājienā uz Stacijas laukumu, velkot bluķi un simboliski vairojot veiksmi un auglību nākošajam gadam.

Vakara gaitā varēs teikt laba vēlējumus, zīlēt nākotni, vērot uguns silto gaismu, vienoties dziesmās un iet Ziemassvētku rotaļās. Ikviens aicināts nākt gājienā ķekatu maskās, līdzi ņemot skanīgus sitamos instrumentus vai troksni radošus priekšmetus, ar ko skandināt gājiena laikā, kā arī Jāņu vainagus, lai, tos sadedzinot Bluķa vakara ugunskurā, simboliski svinētu dzīvības spēka uzvaru pār nāvi – atdzimšanu.

Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Ziemas Saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma, lai atkal kliedētu tumsu un ar katru nākamo dienu tuvinātu pavasari. Bluķa vilkšana ir viena no aizraujošākajām Ziemassvētku tradīcijām, kam ir sena rituāla nozīme. Ziemassvētku laikā daudzviet notika arī maskoti gājieni, kuru laikā ļaudis pārtapa citādos tēlos, tādējādi nodrošinot saikni ar aizgājušajām paaudzēm un vairojot veiksmi un auglību visplašākajā nozīmē gan sev, gan apkārtējiem.

Šī ir viena no iespējām būt vienotiem un ar labām domām kopīgi palīdzēt Saulei nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī, pasaulē. Atstājot veco Vecajam gadam, tiek atbrīvots ceļš veiksmīgam Jaunajam gadam.