Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Dalības maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervāta Smēdē notiks radošā darbnīca, kurā būs iespēja pagatavot rotājumus mājai un Ziemassvētku eglītei, iedvesmu gūstot tradīcijās. Darbnīcā tiks gatavoti puzuri, ķisti jeb saulītes, virtenes, pušķi, putni un citi rotājumi.

Liekot lietā izdomu un izmantojot dažādus dabas materiālus, iespējams pagatavot oriģinālus svētku rotājumus, kas skaisti greznos māju vai arī būs brīnišķīga dāvana tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Ir svarīgi, lai rotājumu gatavošanas process ir mierpilns un meditatīvs, kura laikā var pārdomāt vēstījumu, ko pauž rotājums – pasaules kārtība, domas par pagātni un nākotni, tieksme pēc veiksmes, turības un laimes. Viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem ir puzurs. Ar savu ģeometrisko formu, spožajiem salmiem un gaismas spēlēm tas istabā ienes īstenu svētku noskaņu un gādā par labvēlīgu vidi.

Iedvesmojoties no tradicionālajiem salmu puzuriem, jau trešo gadu Turaidas muzejrezervāta vidē tiek veidoti un izstādīti lielformāta puzuri. Tie ir gan skatāmi, gan klausāmi, gan iesaistoši.

Pasākuma organizatori aicina dalību pieteikt iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru +371 29528421 (Margita Poriete). Visi materiāli un instrumenti tiks nodrošināti. Darbnīca piemērota visu vecumu dalībniekiem.