Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Jaunās pils darba laiks katru dienu ir no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00.

Cenas:

Ieejas maksa pilī ir 4,50 EUR, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa ir 2,50 EUR, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 1,00 EUR.

Siguldas Jaunā pilī būs apskatāma mākslinieces Zinaīdas Ceskes izstāde “TRANSFORMĀCIJA”. Mākslas izstāde kā daļa no Jaunās pils ekspozīcijas būs apskatāma no 11. jūnija līdz 4. jūlijam.

Izstāde “TRANSFORMĀCIJA” ir Siguldas mākslinieces Zinaīdas Ceskes šīs, izolācijā pavadītās, ziemas domu, sajūtu un informācijas plūsmu vizualizējies rezultāts. TRANSFORMĀCIJA ir dzīvas būtnes vai nedzīvas lietas pārveidošanas darbība un tās rezultāts.

Salonā vairākas dienas nedēļa būs iespējams vērot mākslinieci Zinaīdu Ceski un sarunāties par viņas radošo transformācijas procesu.

Izstāde ir kā dokuments – mēģinājumu ceļš atgūt jēgu dzīvei, lai radītu sevi no jauna, atgriežoties harmonijā. Tā ir vēl pamatīgāka noenkurošanās savā DNS. Pašreizējais laiks ir transformācijas laiks, izmantojot integrāciju, saņemot drosmi, uzdrīkstēšanos. Par izstādi un radošo rezidenci māksliniece saka: “Es vēlos dokumentēt, parādīt plaknē, lietojot klasiskus glezniecības līdzekļus parasta egoista transformācijas procesu, kas to tuvina daudzdimensionālai būtnei.” Zinaīda atbalsta ZeroWaste domāšanu un, izvēloties materiālus topošajām gleznām atvērtajā mākslinieka darbnīcā, par pamatu tiks ņemti izlietotie reklāmas banneri, kuri iepriekš izvietoti pilsētvidē.

Sigulda nav iedomājama bez mākslinieces Zinaīdas Ceskes. Viņa ir dibinājusi un 15 gadus vadījusi Siguldas Mākslas skolu, realizējusi dažādus radošos projektus, kā piemēram, vides mākslas simpoziji Siguldā, un praktiski izaudzinājusi veselu mākslinieku paaudzi. Zinaīda ir dzimusi Bārtā un mācījusies Liepājas lietišķās mākslas koledžā, taču jau daudz gadus par savām mājām sauc Siguldu. Piedalījusies izstādēs ar papīra darbiem, tekstilijām un gleznām. 21 personālizstāde Latvijā un ārzemēs. Mākslinieces darbi atrodas 16 valstīs un šobrīd Zinaīda vada papīrmākslas darbnīcu “Viktora vēstules”, kura atrodas Siguldas Pils kvartālā.

Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumu