Ņemot vērā tūrisma ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, Siguldas novada pašvaldība uzsākusi tūrisma kampaņu “Piedzīvo, kā Sigulda aizrauj!”, kurā aicinās Latvijas iedzīvotājus iepazīt Siguldas mazāk zināmos tūrisma maršrutus. Kampaņas ietvaros izveidota arī jauna, mūsdienīga tūrisma tīmekļa vietne tourism.sigulda.lv, kas uzlabos maršrutu plānošanu un ērti pielāgos Siguldas novada iepazīšanu dažādām gaumēm.

Jaunā tūrisma tīmekļa vietne veidota tā, lai atbilstu dažādiem ceļotāju tipiem. Vienkopus iespējams atrast informāciju par aktīvās atpūtas iespējām tiem, kurus aizrauj adrenalīns, vai maršrutu apkopojums dabas mīļotājiem un ģimenēm ar bērniem. Šo tīmekļa vietni jaunu maršrutu iepazīšanai var izmantot arī Siguldas novada iedzīvotāji.

Lietotāju ērtībām pieejami ne tikai audiogidi, maršruti PDF un GPX formātā, bet arī visi objekti integrēti kartē. Dabas maršrutu sadaļā lietotājiem pieejama tāda praktiski noderīga informācija kā maršruta garums, grūtības pakāpe, augstuma starpība, nepieciešamais laiks, koordinātas un cita interesanta informācija.

Tīmekļa vietnes funkcionālie uzlabojumi paredz to, ka ir iespēja mainīt fontu izmērus, kā arī pārslēgties uz lasīšanas režīmu, kurā tiek mainītas teksta un fona krāsas uz tādām, kuras nodrošina būtisku kontrasta atšķirību, piemēram, balts teksta attēlojums uz melna fona vāji redzošajiem lietotājiem. Tāpat tā ir responsīva ērtai lietošanai viedierīcēs.

Kampaņa “Piedzīvo, kā Sigulda aizrauj” sniegs plašākas iespējas Latvijas tūristiem viesoties Siguldā, nedrūzmēties pie vispārzināmiem tūrisma objektiem, tādējādi sadalot plūsmu, ieraudzīt ko jaunu, kā arī iepazīt Siguldas novada uzņēmēju piedāvātās iespējas, aktivitātes un citu unikālo, kas tikai mums, Siguldas novada iedzīvotājiem, pieejams ikdienā.