Pamazām atsākoties tūristu plūsmai, 2022. gada janvārī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti turpat 80 tūkstoši vietējo un ārvalstu viesu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Savukārt Siguldas novads kā tūristu apmešanās vieta janvārī bijis viens no populārākajiem. Patlaban novērojama pozitīva tendence tūrisma jomā, salīdzinot ar aizvadītā gada janvāri, tūristu skaits Latvijas tūrisma mītnēs pieaudzis par 2 reizēm.

Janvārī Latvijas iedzīvotāju vidū Siguldas novads ierindojas 5. vietā starp populārākajām apmešanās vietām Latvijā, novadu kā naktsmītnes vietu izvēloties 4,2% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt ar 2,6% Siguldas novads ierindojas 4. vietā pēc visvairāk uzņemto ārvalstu viesu skaita janvārī. Kā norāda Centrālās statistikas pārvaldes dati, visvairāk ārvalstu viesu Latvijā uzņemti no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Ukrainas, Krievijas un Polijas.

Jau ziņots, ka 2021. gadā Siguldas novads ierindojies 5. vietā Latvijā pēc visvairāk uzņemto ārvalstu viesu skaita naktsmītnēs, bet Latvijas iedzīvotāju vidū – 7. vietā.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Siguldas novada tūrisma un viesmīlības pakalpojumu sniedzēju skaits ir paplašinājies. Informācija par naktsmītnēm, ēdināšanas iespējām, vietējiem amatniekiem un mājražotājiem, kā arī izklaides iespējām jaunveidotajā novada teritorijā pieejama tīmekļa vietnē tourism.sigulda.lv.

Informāciju par nakšņošanas iespējām atradīsi – šeit!