Lieldienu laikā, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Siguldā jau astoto reizi notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls. Siguldas novada pašvaldība aicina ikvienu novadnieku un novada uzņēmumu radīt savas īpašās šūpoles un kļūt par festivāla dalībnieku.

Šogad Šūpoļu festivāls pārsteigs ar Latvijā lielāko Zaķu duetu un Šūpo lasītavu Siguldas stacijas laukumā, jaunām, radošām, interaktīvām šūpolēm un vides objektiem, izstādēm, šūpoļspēlēm, līdzsvara izaicinājumiem, tradicionālo Zaķu skrējienu festivāla atklāšanā un citiem pārsteigumiem. Astotā Šūpoļu festivāla tēma – “Teikas. Leģendas. Varoņi.”.

Ja arī Tu esi ieplānojis radīt savas Lieldienu šūpoles un vēlies tās iekļaut festivāla šūpoļu digitālajā ceļvedī, tad piesaki tās festivāla organizatoriem, rakstot uz e-pasta adresi jercite@inbox.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26555609 (Ilze Jakubovska). Pieteikumā nepieciešams norādīt šūpoļu autoru, nosaukumu, atrašanās vietu un adresi.

Savukārt Siguldas Svētku laukumā Lieldienu tirdziņš norisināsies divas dienas.

Sestdien, 30. martā, un svētdien, 31. martā, apmeklētāji varēs sagādāt gardumus svētku galdam un būs iespēja iegādāties noderīgas amata meistaru radītās lietas mājai un dāvanām, kā arī pašam kļūt par amatnieku Lieldienu radošajās darbnīcās.

Šūpoļu festivāla tirdziņš norisināsies sadarbībā ar “Mūsu Bio Tirgus”, pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29127744 (Liene Klišāne).

Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 21. marts.

Sagaidīsim pavasari aizraujoši, kopīgi radot un izbaudot 8. Šūpoļu festivālu Siguldā!