Augustā Krimuldas sanatorijai tiks atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad, sākot ar jūliju, Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Pirmais svētku koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien” norisināsies 16. jūlijā 2. daļās. Tā laikā pasākuma apmeklētāji varēs dzirdēt Imanta Kalniņa dziesmu programmu ar Daumantu Kalniņu, Kasparu Zemīti dalību. Koncerts notiks sadarbībā ar mūzikas namu “Daile”.

24. septembrī notiks salonvakars, kas tiks veltīts Lūisa Armstronga daiļradei – 20. un 30. gadu džezam ar dziļu svinga ritmu. Koncertu vadīs Kristaps Vanadziņš. 15. oktobrī norisināsies koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”, kurā uzstāsies Baiba Renerte, Mārcis Kuplais, Rūta Īzāka-Mača, Ilze Kundziņa.

26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” 2. daļās ar Ditas Krenbergas, Raimonda Ozola, Venta Zilberta, Evitas Teterovskas dalību tajā. Savukārt svētku gadu tiks noslēgs 10. un 11. decembrī, kad Krimuldas muižā izskanēs Ziemassvētku koncerti, izskanot Jāņa Lūsēna kompozīcijām.

Galvenais jubilejas pasākums notiks 28. augustā, kas tiks svinēts zem nosaukuma “Sev no pēdām kroni taisu”. Tā scenāriju gatavo rakstniece Ingūna Bauere, muzikālo ietērpu radīs komponists Jānis Lūsēns. Aktivitātes notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā gaidāms koncerts un svētku salūts. 28. augustā tiks gaidīts ikviens, it īpaši esošie un bijušie darbinieki, kā arī muižas klienti un pārējie interesenti.

Biļešu cenas uz koncertiem no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senielejas malā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā. Celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā. Krimuldas muiža tikusi uzbūvēta jau tālajā 1827. gadā. Cauri laikiem tās pielietojums un nozīme vairākkārtīgi mainījies. Mūsdienās šeit atrodas tūristu iecienīta naktsmītne, kā arī Rehabilitācijas centrs “Krimulda”.