Ar Daces Pūces spēlfilmas “Bedre” seansu 28. septembrī plkst. 19.00 tiks atsākti kultūras centrs “Siguldas devons” filmu vakari, kas turpmāk kinomīļus iepriecinās divas reizes mēnesī.

Daces Pūces debijas spēlfilma “Bedre” pirmizrādi piedzīvoja 15. septembrī, bet starptautiskajai auditorijai tā pazīstama jau gandrīz gadu, kopš saņēma galveno balvu Lībekas filmu festivālā, kura uzmanības lokā ir Skandināvijas un Baltijas valstu kino.

“Bedre” ir elpu aizraujoša un emocionāli aizkustinoša filma par savstarpējo iecietību, un tās centrā ir mūsu sabiedrībai aktuāla tēma – bērni, kas aug bez vecāku klātbūtnes. Filmas panākumi liecina, ka stāsts par desmitgadīgo zēnu Markusu, kuru kādā Latvijas lauku ciemā audzina vecmāmiņa, uzrunā skatītājus dažādās valstīs. Šī ir viena no pēdējo gadu Latvijas filmām, kam izdevies iekarot gan kinokritiķu, gan plašas auditorijas simpātijas – un tas bijis iespējams gan pateicoties profesionālam filmas uzņemšanas komandas darbam, gan lieliskam aktieru ansamblim. Filmā darbojas Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt Markusa lomā iejuties Damirs Onackis. Filma ir debija ne vien tās režisorei Dacei Pūcei un galvenā varoņa lomas atveidotājam, bet arī komponistam Valteram Pūcem. Iecere veidot šo filmu režisorei radusies, izlasot Janas Egles stāstu, kas arī ir filmas scenārija pamatā.

Gan par filmas tapšanas laiku, gan tās līdzšinējo dzīvi uz ekrāniem vairāk būs iespējams uzzināt 28. septembrī, kad pēc filmas seansa notiks saruna ar režisori Daci Pūci.

Filmas garums: 95 minūtes, tā ieteicama skatītājiem, kas vecāki par 12 gadiem.

Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes pieejamas “Siguldas devons” biļešu kasē, biļetes cena ir 2,50 eiro, uzrādotSiguldas ID karti – 2 eiro.

Seanss pieejams skatītājiem ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimojis infekciju pēdējo 6 mēnešu laikā.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv