Šajā nedēļas nogalē, 25. februārī, Siguldā “Fischer slēpošanas centrā” norisināsies Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotā Latvijas čempionāta distanču slēpošanā otrā posma viena sacensību diena, noskaidrojot ātrākos sprintā brīvajā stilā. Pieaugušajiem, junioriem un vecākajai jauniešu grupai SV18 tās būs arī FIS sacensības.

Pēc janvāra otrajā pusē Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos aizvadītā pirmā posma šajā nedēļas izskaņā ir pienākusi kārta šī gada valsts čempionāta otrajam posmam. Šoreiz nedēļas nogalē būs tikai viena sacensību diena, jo sākotnēji 24. februārī bija paredzēts tradicionālais un populārais slēpojums “Apkārt Alaukstam”, tāpēc Latvijas čempionāta otro posmu ar divām sacensību dienām sadalīja uz divām nedēļas nogalēm.

Šo svētdien Siguldā čempionāta programmā ir iekļauts sprints brīvajā stilā. Sprints sāksies ar kvalifikāciju ar intervāla startu pa vienam, bet pēc tam labākie “Fischer slēpošanas centrā” turpinās cīņu izslēgšanas kārtās pa vairākiem slēpotājiem katrā braucienā. Savukārt divām jaunākajām jauniešu grupām – SV10 un SV12 – kā parasti būs nedaudz savādāka kārtība, proti, nebūs izslēgšanas kārtu, bet gan divi kvalifikācijas slēpojumi, no kuriem tiks skaitīts labākais laiks.

Rīta pusē čempionātu uzsāks pieaugušie, juniori un vecākā jauniešu grupa S18 un V18, bet dienas vidū ātrākos sprinterus sāks noteikt jauniešu grupu pārstāvji.

Šogad pirmajā posmā abas dienas uzvaras izcīnīja madonieši Raimo Vīgants un Kitija Auziņa. Pagājušajā gadā sprintā arī Vīgants ar Auziņu kļuva par čempioniem, bet pirms diviem – cēsniece Annija Sabule un Raimo Vīgants klasikas sprintā, bet Auziņa un madonietis Lauris Kaparkalējs sprintā brīvajā stilā, nestartējot Vīgantam, kuram tieši sacensību dienā būs pusapaļa jubileja.

Sacensību nolikums un programma pieejama šeit.