Siguldas novada Lēdurgas dendroparks ir saņēmis novērtējumu “Gājējam draudzīgs”, kas tiek piešķirta projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” laikā Baltijas valstīs. Zīmi iespējams saņemt tiem uzņēmējiem un iestādēm, kas ar konkrētiem pakalpojumiem un darbībām parāda, ka saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības un viņi konkrētajā objektā ir gaidīti viesi.

Lēdurgas dendroparks ir viens no lielākajiem un daudzveidīgākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Latvijā – tajā aug aptuveni 1000 dažādu sugu kokaugu un dekoratīvo krūmu. Pavasaros parkā krāšņi zied magnolijas, rododendri, robīnijas, ievas, veigelas un filadelfi, vasarā acis priecē hortenzijas, parūkkoks, dūmkoks, riekstkoki, dažādu sugu kļavas, ziemā pārsteidz burvjulazdu ziedēšana, Māka ievu stādījumi, egļu, tūju un kadiķu krāsu bagātība, bet rudenī parkā apskatāma visdažādāko krāsu palete.

Lēdurgas dendroparkā ir iespējams pieteikt gan grupu, gan individuālās ekskursijas gida pavadībā. Parka apmeklējuma laikā ikviens var iziet pastaigu vai spēka trases vairāku kilometru garumā, ielūkoties parka daudzveidīgajā un bagātīgajā augu pasaulē, ieklausīties putnu balsīs, izzināt Lēdurgas un Krimuldas vēsturi un baudīt dabas skaistumu. Ekskursiju saturs tiek pielāgots gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Skolēnu grupām sagatavots īpašs piedāvājums ar uzdevumiem, darba lapām, iespēju pašiem veikt izpēti dendroloģiskā parka augu valstībā. Tāpat Lēdurgas dendroparkā ir disku golfa trase ar 18 groziem.

Pērn novērtējumu “Gājējiem draudzīgs” saņēma arī Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs Ausekļa ielā 6, Siguldā, tūrisma informācijas centrs – “Gūtmaņala”, Turaidas ielā 2a, Siguldā, kā arī Krimuldas muiža un kempings “Siguldas pludmale”. Kopumā gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 190 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā.