Sestdien, 30. oktobrī, jau desmito reizi notiks tradicionālais un ikgadējais Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētais pasākums “Leģendu nakts 2021”, kurā tiešsaistē tiks lasīti teju 20 stāsti, tostarp stāsts par Siguldas Jauno pili. “Leģendu nakts” laikā muižu un piļu stāsti videoformātā no plkst. 19.00 būs skatāmi Latvijas piļu un muižu asociācijas tīmekļa vietnē, kā arī sociālo mediju vietnēs Facebook un Instagram.

Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas pēc Pirmā pasaules kara Latvijas Republikas neatkarības laikā pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna veiktā pārbūves projekta tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā. 1937. gada pārbūves projekta laikā pilī tika izveidots unikāls nacionālā romantisma interjers, kuru izdevies saglabāt līdz mūsdienām, tādējādi atbilstoši objekta arhitektūras kvalitātes prasībām iespēju robežās atjaunotas un saglabātas ēkas nesošās konstrukcijas, plānojuma struktūra, kā arī fasādes, interjers un apdare. 2021. gada jūnijā noslēgusies Siguldas Jaunās pils pārbūve un restaurācija.

“Leģendu naktis” organizē Latvijas piļu un muižu asociācija, kura dibināta 2001. gadā ar mērķi popularizēt Latvijas muižu un piļu kultūras mantojumu.