No 3. līdz 5. novembrim Siguldā pirmo reizi viesosies poļu komponists un diriģents Piotrs Palka (Piotr Pałka) un vadīs Liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras kopā pulcēs gan Siguldas aktīvākos dziedātājus, gan dziesmu mīļotājus no visas Latvijas.

Katram, kas vēlas, ir iespēja pieteikties dziedātāju pulkā, kuri šo nepilno trīs dienu laikā izveidos kori. Noslēgumā šis koris kopā ar Siguldas Jauniešu kamerorķestra mūziķiem svētdien, 5. novembrī, plkst. 12.00 muzicēs Svētajā Misē Siguldas katoļu baznīcā un pēc tās sniegs vēl nelielu koncertu. Programmā paredzētas komponista P. Palkas dziesmas. Polijā šīs dziesmas ir ļoti iemīļotas, un nu tās varēs dziedāt un dzirdēt latviski K. Locikas tulkojumā.

Piotrs Palka, Krakovas Mūzikas akadēmijas absolvents, ir Polijā pazīstams garīgās mūzikas komponists, kora un orķestra diriģents, daudzu kora dziesmu un oratoriju autors. Strādājis kopā ar daudziem izciliem mūziķiem. Kopš 1999. gada Krakovas Sv. Franciska bazilikas kora “Voce Angelis” vadītājs. Kopš 2004. gada kopā ar kolēģiem, tai skaitā Latvijā jau zināmo komponistu Pāvelu Bembeneku, vada Liturģiskās mūzikas darbnīcas Polijā un ārpus tās, lai paaugstinātu baznīcas koru un skolu dziedājuma kvalitāti, kā arī palīdzētu repertuāra izvēlē. Missa Martyrum, kuru mācīsimies arī šajās darbnīcās, ir ieguvusi Katoļu izdevēju asociācijas balvu “Feniks 2019” kristīgās mūzikas kategorijā.

Latvijā diriģents Piotrs Palka ir jau otro reizi – pirms gada viņš vadīja Adventa laikam veltītās liturģiskās mūzikas darbnīcas Rīgā, Betānijas māsu klosterī. Tajās piedalījās arī Siguldas kora dziedātāju grupa. Dziedāt tik profesionāla un iedvesmojoša diriģenta vadībā bija tik liels prieks, un šogad viņš tika uzaicināts vadīt darbnīcas Siguldā. Šo darbnīcu moto ir “Dievs, sargā manu dvēseli mierā!”. Tajās ir aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas caur mūziku un lūgšanu gūt mieru savām un savu mīļo dvēselēm.

Darbnīcas sāksies piektdien, 3. novembrī, Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”, tās noslēgsies svētdien Siguldas Jēzus Sirds katoļu baznīcā aptuveni plkst. 15.00.

Pieteikšanās līdz 28. oktobrim, aizpildot veidlapu tiešsaitē vai zvanot uz tālruņa numuru 26705843.

Dalības maksa darbnīcās – ziedojums (35 eiro).

Projekta norisi līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.