Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas biļešu cenas no 12 līdz 20 eiro.

Biļetes

“Čučumuiža” ar visiem Čučumuižas rūķiem, krustmāmiņu un pārējiem rūķu zemes iemītniekiem pirmo reizi pošas Latvijas tūrē pie bērniem, lai kopā priecīgi nosvinētu Čučumuižas 30 gadu jubileju ar jaunu īpašu koncertizrādi bērniem un viņu vecākiem.

 “Zem Lielā Rūķa mices, ir visu rūķu nams. Un ja Tu rūķiem tici, tas Tev atrodams. Tie ir atslēgas vārdi, kas atslēdz Čučumuižas vārtus.” Rūķu krustmāmiņa atzīst, ka ar Čučumuižas rūķiem ir izaugusi vesela paaudze, un šodienas trīsdesmitgadnieki atceras Čučumuižas rūķus kā savus bērnības draugus. Arī Rūķītis Kikī ir atgriezies un sveicina gan visus jau iepriekš satiktos, gan jaunos mazos draugus. 

“Nu protams, kur tad bez Tevis! Rūķītis Kikī – viņu atceras šodien daudzi, viņa smiekli skan mobilo telefonu zvanos, un tie ir ļoti lipīgi. Tagad, Kikī, sēdi, lūdzu, mierīgi, jo mums ir jāpastāsta, kāpēc rūķi no Čučumuižas ir atkal devušies pasaulē,” krustmāmiņa turpina. “Mammām un tētiem bieži vien pietrūkst laika, ir tik daudz darbiņu un tūkstoš skriešanu, ka bieži aizmirstas bērniem pastāstītu pasaku vai nodziedātu dziesmiņu. Arī vecmāmiņas šodien strādā, arī viņām bieži vien pietrūkst laika, jo vecmāmiņas vairs nesēž, zeķi adot vai pie vērpjamā ratiņa. Tāpēc šodien atkal talkā jānāk Čučumuižas rūķiem, kuri dziedās dziesmas, stāstīs pasakas, izspēlēs dažādus notikumus un, protams, arī blēņosies.”

Čučumuižas zemes iemītnieki mazajiem skatītājiem mācīs, kā strādā rūķu meistari: ko dara konfekšu meistars, ko dara cukura meistars, ko dara skrodermeistars. Rūķu krustmāmiņa arī paskaidro, ka skroderis ir šuvējs, mūsdienīgāk sakot – modelētājs. Tāds ir arī Rūķītis Mezgliņš.

“Mēs Čučumuižā mācīsim bērniem arī vecvārdus, jo rūķi dzīvo daudzus gadsimtus un tad, kad viņi šajā pasaulē ieradās zem Lielā Rūķu mices, lietoja tādus vārdiņus, kādus lietoja mūsu vecvecmāmiņas un vecvectēvi. Un tā jūs arī uzzināsiet, kas ir piņģerots,  kas ir pletīzeris, un vēl daudzus citus vecvārdus, kurus šodien vairs sarunvalodā nelieto,” saka krustmāte, piebilstot: “Rūķi dzīvo tāpat kā bērni – ģimenē vai saimē. Jo lielāka saime, jo draudzīgāk jāsadzīvo, uz tikšanos!

Saistītā informācija

Kultūras centrs “Siguldas devons”