Datums:
Adrese:
Kontakti:

Duo Gunta Ābele un Giovanni Fornasini aktīvi koncertē kopš 2012.gada.
Duets ar panākumiem ir piedalījies festivālos un koncerts Šveicē, Itālijā, Vācijā un Latvijā. Lai arī abi mūziķi bieži spēlē dažādos kammermūzikas ansambļos un uzstājas kā solisti, viņi vienmēr ari īpašu prieku uzstājas duetā.

Programmā “Rīts spāņu un argentīniešu gaumē” apvienojas spāņu temperaments, romances un
dziesmas kopā ar Argentīnas mežonīgo dabu, ātrajiem ritmiem un kaislībām.

Enrikes Granados melanholiskā “Andaluza” ir kā ievads visai programmai.
Karlos Guastavino bieži tiek dēvēts par Argentīnas Šūbertu. Līdzīgi kā Vīnes
meistaram, arī Guastavīno daiļradē svarīgu vietu ieņem dziesmas, kopumā ap
piecsimt. Šajā programmā iekļautās dziesmas stāsta par mīlestību uz kādu īpašu
cilvēku, uz savu zemi un ģimeni. Guastavīno mūzikā tas apdziedāts ar smalku stila izjūtu.

Andalūzijā dzimušā Manuēla de Faljas kolorītā Spāņu svīta – karta tās daļa ir citādā nokrāsā un raksturā. Svīta instrumentālā versijā radusies no dziesmu cikla, kuru pats komponists ir instrumentējis vijolei vai čellam kopā ar klavierēm.

Izcilā spāņu čellista un komponista Gaspāra Kassado trīs šarmantās un virtuozās
miniatūras ir skaista koncerta izskaņa. Divas no tām veltītas leģendārajam
čellistam Pablo Kazalsam. Requiebros – tulkojumā no spāņu valodas nozīmē flirts,
ko Kassado ļoti smalki un vijīgi apspēlējis savā mūzikā. Arīdzan Romancē valda
līdzīga nosaņa. Miniatūru noslēgumā virtuozā un efektīgā “Zaļā velna deja”, kurā
iepītās austrumu intonācijas pārtop trakā un priekpilnā dejā.

Programma:

Enrique Granados Danza Española nr.5 “Andaluza” (1890)
pārlikums čellam un klavierēm

Carlos Guastavino / Karlos Gvastavino
četras dziesmas no cikla Canciones Populares / Tautas dziesmas
pārlikums čellam un klavierēm

La rosa y el sauce / Roze un vītols
Bonita rama de sauce / Skaistais vītolzars
Hermano / Brālis
Pampamapa

Manuel de Falla / Manuels de Falja
Suite Populaire Espagnole / Spāņu svīta
čellam un klavierēm

Gaspar Cassadó / Gaspars Kasado
Serenade / Serenāde
Requiebros / Kompliments
Danse du diable vert / Zaļā velna deja

Džovanni Fornazīnī dzimis Padujā, Itālijā un jau četru gadu vecumā sāka spēlēt klavieres. Vēlāk viņš studējis Padujas konservatorijā gan klavieru, tā arī klavesīna spēli. Itālijā viņš uzvarējis dažādos konkursos un kā solists uzstājies ar Padujas un Veneto orķestri. Piedalījies starptautiskās meistarklasēs pie izciliem pianistiem – Aldo Čikolīni, Benedeto Lupo un Hovarda Šellī. 2006.gadā Fornazīnī uzsāka studijas Bāzeles mūzikas akadēmijā Prof. Filipo Gambas klasē, kamermūzikā papildinājies pie prof. Serdžo Acolīni, Benjamina Engeli un Maika Svobodas. 2020.gadā pie Prof. Freda Frita un Alfrēda Cimmerlina Bāzeles mūzikas akadēmijā absolvējis brīvās improvizācijas studijas. Pianista repertuārs ir daudzpusīgs – no baroka līdz mūsdienām. Tomēr īpaši tuvs viņam ir romantiskais un klasiskais stils – Mozarta, Bēthovena, Šūberta, Šopēna un Lista darbi. Džovanni Fornazīnī regulāri koncertē gan kā solists, gan kamermūzikā. Kopš 2012.gada viņš ir klavierskolotājs mūzikas skolā Burgdorfā, Šveicē un no 2016. gada koncertmeistars Grenhenas starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā.

Gunta Ābele ir spoža jaunās paaudzes čelliste. Dzimusi Rīgā un uzaugusi mūziķu ģimenē. Sākot mācības pie profesores Eleonoras Testeļecas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, viņa kļūst par Augusta Dombrovska, Latvijas Nacionālais Mūzikas skolu un Karla Davidova starptautiskā čellistu konkursa laureāti. Vēlāk viņa turpina mācības Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un Sol Gabetas. Šveicē ar izciliem panākumiem piedalījusies vairākos konkursos – 1.vieta Concours National de Jura, Rāna Mūzikas balvas laureāte, 1.vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā, kā arī divkārtēja Hablitcela balvas stipendiāte. Kā soliste un kamermūziķe viņa koncertējusi visā Eiropā un uzstājusies ievērojamos, starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos – Šlesvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Menuhina festivālā (Gštade, Šveice), Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele, Šveice). Viņas meistarību pilnveidojusi muzikālā sadarbība ar pasaules personībām kā Gidons Krēmers, Heincs Holigers, Serdžio Acolīni, Fransuā Benda, Sofija Gubaiduļina, Frangis Alisadē un Pēteris Vasks. 2019.gadā iznācis augstu vērtētais albums čellam solo Magnificello, izdevējs Skani. Gunta Ābele ir kamerorķestra Camerata Basilea dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, kā arī orķestra Collegium Musicum Basel čellu grupas koncertmeistara vietniece. Pateicoties Pirolo fonda atbalstam viņa spēlē ungāru vijoļmeistara Belas Šepesī instrumentu, kas darināts 1885.gadā, Londonā.