Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieeja pasākumos ir bez maksas

Sestdien, 22. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks otrais “Kultūr’Kūlenis”, kas ir pasākumu cikls ģimenēm un notiek reizi divos mēnešos. Šoreiz pasākuma organizēšanā ir iesaistījušies Ekonomikas un Kultūras augstskolas Kultūras vadības kursa studenti.

Pasākuma atklāšanā plkst. 11.00 varēs noskatīties Rīgas Baleta skolas audzēkņu laikmetīgās dejas izrādi par spēju pielāgoties mainīgajai pasaulei “Viss ir savā vietā”. Pēc izrādes aicinām ikvienu piedalīties dejas meistarklasē, kurā būs iespēja iekustināt ķermeni pavasarim, caur dažādiem improvizācijas uzdevumiem, atrodot savas mīļākās kustības un deju soļus. Lai būtu ērti kustēties un ļauties dejai, līdzi jāņem atbilstošs apģērbs un apavi.

No plkst. 12.00 kopā ar autoriem, māksliniekiem Kristianu Brekti, Modri Svilānu un kuratori, mākslas žurnālisti Augusti Petri, varēs doties ekskursijā starp izstādes “Troksnis” mākslas objektiem un piedalīties radošajā darbnīcā “Klusums troksnī”. Kristians Brekte un Modris Svilāns ir Latvijā atzīts mākslinieku tandēms, kas guvis panākumus arī ārpus valsts robežām. Izstādei radīti unikāli skaņas mākslas objekti, kurus darbina cilvēka kustība. Ekspozīcija ir vairāku gadu pētījumu rezultāts, nesot sabiedrībai nozīmīgu vēstījumu – par to, kā nolietotai sadzīves tehnikai dot atkārtotu iespēju kalpot jauniem mērķiem, cik svarīgi ir pārdomāt klimata izmaiņu jautājumus un apzināt latviešu tautas tradicionālo mūzikas instrumentu skaņu piederību, parādot to mūsdienu interpretācijās.

Plkst. 13.00 būs iespēja doties unikālā sajūtu un skaņu ceļojumā, kad ar bungu solo koncertu uzstāsies sitaminstrumentu spēles virtuozs, viens no labākajiem Latvijas ritma meistariem un pieprasītākajiem džeza bundziniekiem – Artis Orubs. Talantīgais mūziķis mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, studējis Amsterdamas konservatorijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Arti Orubu dēvē par sitamo instrumentu guru jeb bungu spēles profesoru, kurš spēlējot veido elpu aizraujošu sarunu ar sevi un katru no klausītājiem.

Lai iesaistītu ikvienu interesentu turpmāko ģimeņu pasākumu veidošanā, visa pasākuma laikā darbosies “Ideju talka”, dodot iespēju katram no apmeklētājiem rādīt ceļu kultūrā, nododot savu ideju caur interaktīvu ekrānu un redzēt to izaugam vēlmju kokā, lai idejas īstenotos kādā no nākamajiem “Kultūr’Kūleņiem”.