No 26. septembra līdz 8. oktobrim visā Latvijā noritēs 26. starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan Short skates, kura laikā kino skatītāji Latvijā un visā pasaulē kļūst par kinokritiķiem.

Manhattan Short ir unikāls pasākums, kur desmit filmas, finālistes, tiks vienlaicīgi izrādītas vairāk nekā 100 000 kinomīļu vienas nedēļas ietvaros. Skatītājiem balsojot, tiks noteikta labākā filma un labākais aktieris. Manhattan Short ir augstākā skatītāju balva, kas godina režisoru un aktieru radošos talantus. Pateicoties balsojuma rezultātiem, katra īsfilma automātiski iegūst tiesības tikt nominētai uz Oskara balvu.

6. un 7. oktobrī Manhattas Short īsfilmas tiks rādīts Siguldas kinoteātrī “Kino Lora”. Pirms festivāla programmas tiks demonstrēta Latvijas jauniešu īsfilmu konkursa “1201RĪGA2023” uzvarētāja filma.

Šogad programmas kopējā tēma ir par saskarsmi ar nelaimēm, neatkarīgi no tā, vai tās ir uzspiestas no citiem vai radušās personisku apstākļu dēļ. 10 finālistu īsfilmu atlasē ir stāsti, kas ir dramatiski, dažreiz humoristiski, reizēm maģiski un vienmēr iedvesmojoši! 

Festivāla programmas filmas: “Bez saules” (ASV), “Balss aktivizēta” (Austrālija), “Dzeltens” (Lielbritānija/Afganistāna), “Tuliki” (Somija), “Ģimenes cirks” (ASV), “Karjeras diena” (ASV), “Gliemezis” (Irāna), “Skaņuplate” (Šveice), “Muļķa puika” (Lielbritānija), “Nakts saule” (Kanāda).

Festivāla treileris: https://youtu.be/wcesC4JtTJ8?si=IR8srDtsq4TEl5Ah

Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem. Apmeklētāju vecums – 12+.

Biļetes iespējams iegādāties te.

Festivālu Latvijā rīko Moon Films. Festivāls notiek ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas Domes atbalstu.