Sestdien, 13. maijā, Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes jau deviņpadsmito reizi iesaistīsies starptautiskajā Muzeju nakts akcijā un apmeklētājus visā Latvijā aicinās piedalīties Muzeju nakts norisēs. Siguldas novadā Muzeju naktī šogad piedalīsies un apmeklētājus gaidīs Anšlava Eglīša ekspozīcija, Skulmju dzimtas mājas un Veco datoru muzejs.

Anšlava Eglīša ekspozīcija (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems, Krimuldas pagasts) no plkst. 19.00 līdz 1.00 līdzās interaktīvās ekspozīcijas izzināšanai būs iespēja atkal Inciemā saklausīt un saredzēt 100 gadu senu pagātni, kas atbalsosies mijkrēslī. Inciemā valdīs māksla, uz svinībām ieradīsies elite, to skaitā tādi mākslinieki kā Voldemārs Tone, Edvards Virza un citi mākslas pārstāvji, kas savulaik viesojās Inciema pusmuižā jeb Pansijā pilī.

Skulmju dzimtas mājas (“Skulmes”, Mālpils pagasts) plkst. 19.00 līdz 1.00 varēs apskatīt ekspozīciju audiogida pavadībā, būs iespēja piedalīties Ivandes Kaijas romāna “Iedzimtais grēks” lasīšanā un rakstīt visgarāko mīlestības vēstuli Skulmēs. No plkst. 19.30 līdz 21.00 norisināsies radošās darbnīcas, plkst. 21.00 Valentīna Skulmes amata brāļa aktiera Jēkaba Reiņa koncerts, no plkst. 22.30 līdz 1.00 darbosies “Ulubeles tējnīca”.

Veco datoru muzejs (Dailes iela 26, Sigulda) aicina apmeklētājus uz privātu veco datoru kolekciju, kurā apskatāmi vairāk nekā 360 datori, dažādas tehnikas un to apkopotā vēsture. Muzejs vienlaicīgi var uzņemt cilvēku grupas līdz 10 personām. Pirms apmeklējuma vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29453806 vai rakstot uz e-pasta adresi maikls_bms@pchistory.lv.

Ieeja Muzeju nakts pasākumos ir bez maksas.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā, tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Papildu informācija par pasākumu Latvijā, tā programmu lasāma šeit.