14. maijā muzeji visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā, aicina uz Muzeju nakti. Lai kopīgi baudītu izstādes, šaha turnīru un dotos ekskursijās, kā arī gūtu jaunu pieredzi un atkalsatikšanās prieku, apmeklētājus gaidīs Anšlava Eglīša ekspozīcija, Skulmju dzimtas mājas, Veco datoru muzejs un Imanta Ziedoņa muzejs.

Anšlava Eglīša ekspozīcija (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems, Krimuldas pagasts) līdzās interaktīvās ekspozīcijas izzināšanai plkst. 17.00 aicina piedalīties šaha turnīrā “Muzeju nakts šaha pēcpusdiena”, kas tiks veltīts simtgadei, kopš Eglīšu ģimene ieguva īpašumā Inciema muižu. Šahs Anšlavam Eglītim bija tuvs. Anšlavs šahu apguva nepilnu 20 gadu vecumā, ārstējot tuberkulozi Šveices klīnikā, kur viņš sastapa francūzi, šaha meistaru Andrē Šeronu, kopš tā brīža šī spēle kļuva par vienu no kaislībām mūža garumā. Šaha turnīru Anšlava viesistabā vadīs Siguldas Valsts ģimnāzijas šaha skolotāja Sandra Harlinska. Spēles notiks pēc ātrā šaha noteikumiem, un turnīra formāts tiks izvēlēts atkarībā no dalībnieku skaita. Anšlava Eglīša ekspozīcija aicina uz turnīru visus šīs senās galda spēles entuziastus – gan interesentus ar priekšzināšanām, gan tādus, kuri vēlas vairāk iepazīt šo intelektuālo sporta veidu. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi anslavs@sigulda.lv.

Skulmju dzimtas mājas (“Skulmes”, Mālpils pagasts) no plkst. 19.00 līdz 21.00 piedāvās doties ekspozīcijas un izstādes “Valentīns Skulme teātrī, kino un Mālpilī” apskatē, tāpat būs iespēja piedalīties romantisko vēstuļu darbnīcā un noskaidrot Skulmju dzimtas noslēpumus, kas tiks atklāti vakara gaitā. No plkst. 21.00 līdz pusnaktij Skulmju mājas aicina uz brīvdabas kino vakaru. Kino vakars norisināsies ārtelpā, tādēļ apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laikapstākļiem un ņemt līdzi siltus pledus.

Imanta Ziedoņa muzejs (“Dzirnakmeņi”, Murjāņi) no plkst. 17.00 līdz pusnaktij aicina iepazīt muzeja pagalmā eksponēto brīvdabas izstādi “Fragmenti, kas palīdz dzīvot”. Imants Ziedonis savā mūzu mājā Murjāņos esošos priekšmetus sauca par fragmentiem, kas palīdz dzīvot. Brīvdabas izstādē fotogrāfe Elīna Kursīte un rakstnieks Jānis Joņevs ieraudzīja Ziedoņa vasaras mājas iedzīvi ar citām, šai vietai nepieradinātām acīm. Viņi abi izvēlējās muzeja priekšmetus un radīja par tiem savus stāstus – aprakstus un fotogrāfijas, piešķirot it kā ierastām ikdienas lietām jaunu dvesmu un nozīmi.

Veco datoru muzejs (Dailes iela 26, Sigulda) aicina apmeklētājus uz privātu veco datoru kolekciju, kurā apskatāmi vairāk nekā 360 datori, dažādas tehnikas un to apkopotā vēsture. Muzejs vienlaicīgi var uzņemt cilvēku grupas līdz 10 personām. Pirms apmeklējums vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29453806 vai rakstot uz e-pasta adresi maikls_bms@pchistory.lv.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā, tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Šogad Muzeju nakts Latvijā norisināsies 18. reizi.