Siguldas pilsdrupu estrādē atklāta koncertsezona “Noskaņojies Siguldai”, kas šogad solās būt vērienīga, pulcējot gan pašmāju, gan ārvalstu slavenības. Aicinām uzskaņoties vasarai baudot aizraujošus muzikālus piedzīvojumus pie mums, Siguldā!

Siguldas pilsdrupu estrāde šovasar, 6. jūnijā, jau ir paspējusi uzņemt grupu “Phoenix” kura ir viena no šā gadsimta ievērojamākajām indie grupām, kas dibināta 2000. gadu sākumā. Grupa ir ieguvusi prestižo “Grammy” balvu un ar vērienīgu koncertu prezentēja savu jaunāko albumu “Alpha Zulu”, ko ierakstīja Luvras muzejā Parīzē. Koncertu iesildītāja pašmāju grupa Carnival Youth. Savukārt nākošajā dienā uz skatuves kāpa franču elektroniskās mūzikas zvaigznes M83. Šis muzikālais piedzīvojums bija pārsteidzošs ceļojums laikā un telpā. Apvienojot sintezatora popmūzikas melodijas un shoegaze mūziku vienā galaktikā, kurā Antonī Gonsaless spēlējas ar nostalģiju un mūsu jūtām, “M83” ir kļuvusi par vienu no ietekmīgākajām sava žanra grupām pasaulē.

Esam apkopojuši neaizmirstamus vasaras sezonas muzikalos piedzīvojumus Siguldas novadā!

10. jūnijā plkst. 18.00 Krimuldas muižā notiks pirmais 2023. gada koncerts ar nosaukumu “Skaistās vīnes melodijas”.  

Koncertā piedalīsies Marlēna Keine, soprāns , Rinalds Kandalincevs, baritons , Agnese Egiņa, klavieres. Pasākuma laikā skanēs Rūdolfa Sečinska, Roberta Štolca, Johana Štrausa, Paula Abrahama u.c. komponistu iemīļoti skaņdarbi.

16. jūnijā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrādē grupas ZODIAKS mūziķi priecēs mūs ar atgriešanos uz skatuves atvadu turnejai. 45 gadus kopš grupas dibināšanas pēdējo reizi vienotā programmā izskanēs kosmiska instrumentālā mūzika un populārākās dziesmas. Ar šiem koncertiem grupas mūziķi nolēmuši pateikt lielo paldies saviem ilggadējiem faniem un līdzjutējiem.

Aizraujoši vasaras koncerti Siguldas Pils paviljonā visas vasaras garumā! Jau vairākus gadus Pils paviljons aicina baudīt muzikālus vakarus ar lieliskiem māksliniekiem.

25. jūnijā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrādē ar koncertu uzstāsies mūziķis Džeimss Bejs. Klausoties Džeimsa priekpilno un instrumentāli bagāto mūziku, kurā jūtams arī noteikts ritmiskums, kāja pati no sevis jau sit līdzi ritmu, aicinot dejot un baudīt, tāpēc tu nedrīksti palaist garām šo īpašo koncertu, kas ierindosies starp tavas vasaras aizraujošākajiem piedzīvojumiem!

Jau par tradīciju kļuvušās jūlija svētdienu Muzikālās brokastis Siguldas pils kvartālā. Muzikālās brokastis, kur Siguldas novada iedzīvotāji un viesi baudot svētdienas brokastis ar muzikālo pavadījumu šogad notiks 9., 16. un 23.jūlijā.

1. jūlijā Mālpilī piedzīvo vasaras garšīgākos Zemeņu svētkus! Jau trešo reizi Mālpilī norisināsies Mālpils zemeņu svētki, tādejādi godinot Latvijas vasaras kulta ogu. Svētku laikā tā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet doties ekskursijā uz zemeņu laukiem Sidgundā, iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, dienas garumā klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās.

26. jūlijā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrādē šovasar ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies Latvijā tik iemīļotā Mančestras apvienība “Hurts”. Diez vai iespējams atrast romantiskāku un piemērotāku norises vietu kā gleznainā Siguldas pils apkārtne. Sigulda. Pilsdrupas. Saulriets. Un Hurts. Tiešām, kas gan var būt romantiskāks par šo?!

No 28. jūlija līdz 30. jūlijam Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies XXIX Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Tas būs īpašs baudījums sajūtām, ne tikai pateicoties izciliem māksliniekiem, bet arī inovatīvo tehnoloģiju izmantošanai.

5. augustā plkst. 18.00 Krimuldas muižā izskanēs “Latvian voices” koncerts “Atzīšanās”. Programma radās 2020. gada pavasarī, mājsēdes laikā, un kalpo kā spilgta laikmeta liecība par to, kā mēs katrs tajā jutāmies.

25. augustā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē godinot ilggadīgo grupas «Opus Pro» solistu dziedātāju ALEX (1962 – 2021) izskanēs piemiņas koncerts “Zvaigznes ceļš”. Pieminot izcilās un neatkārtojamās balss īpašnieku un kurš šogad būtu svinējis 60 gadu jubileju.

26. augustā plkst 18.00 Krimuldas muižā uzstāsies dziedātājs Igo kopā ar pavadošo grupu – pianistu Jāni Strazdu un perkusionistu Aini Zavacki – aicina uz Igo zelta repertuāra koncertu. Šajā koncertā galvenokārt skanēs labi pazīstamas dziesmas, kuras cilvēki vienmēr gaida un vēlas dziedāt līdzi.

30. septembrī plkst. 19.00 kultūras centrā Siguldas Devons grupa “Dzelzs vilks” atzīmējot vairāk nekā 30 gadus uz skatuves un svinot nesen iznākušo albumu “Jauni”, dodas līdz šim vērienīgākajā apvienības koncertturnejā “Dzelzs vilks. Jauni 30”. Grupas klasika “Uijā uijā nikni vilki”, “Balerīna”, “Oranži mati”, “Ļauj man tevi”, kā arī jaunākās dziesmas no studijas albuma “Jauni” – topu virsotnes iekarojušās “Ir” un “Tu negaidīji rītu” ir iegūlušas ne tikai raidstaciju viļņos, bet arī klausītāju sirdīs.