4. jūnijā visā Latvijā, tostarp Siguldas novadā, norisināsies Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums “Atvērtās dienas laukos”, aicinot iedzīvotājus ciemoties pie Latvijas reģionu uzņēmējiem un iepazīt viņu bagātīgo piedāvājumu. Siguldas novadā pasākumā iesaistās Krimuldas muiža un radošā darbnīca “Daina Textile”.

Krimuldas muižas (Mednieku iela 3, Sigulda) apmeklētājiem tiek sniegta iespēja baudīt muižas senatnes elpu 19. gadsimta garšās. Krimuldas muiža no plkst. 12.00 līdz 13.00 piedāvā izzināt Krimuldas sanatorijas vēsturi, bet no plkst. 13.00 līdz 15.00 sniedz ekskluzīvu iespēju baudīt maltīti muižas svinību zālē ar terasi, kur tiks pasniegti īpaši gatavoti ēdieni 19. gadsimta noskaņās. Pasākuma dienā ikvienam būs iespēja iegādāties nominācijā “Labākais vīns tautas balsojumā” godalgotos ceriņu, pieneņu un vīgriežu vīnus par īpašām cenām – ar 20% atlaidi. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29111619.

Radošajā darbnīcā “Daina Textile” (Torņkalna iela 22, Mālpils) no plkst. 9.00 līdz 17.00 varēs iepazīt aušanas procesu, aplūkot tekstila darbus un tos iegādāties ar 10% atlaidi. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29214202.

“Atvērtās dienas laukos” organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” ar mērķi popularizēt laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un sniegtos pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast uzņēmumu, no kura iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus un preces arī ikdienā, kā arī izbaudīt dažādas aktivitātes un sajūtas.

Kāpēc doties uz laukiem Atvērtajās dienās?

  • Pirmkārt, pasākuma dienās saimnieki piedāvā atlaides, īpaši sagatavotas programmas. Pasākuma ietvaros uzņēmumi pie sevis rīko izzinošas ekskursijas, spēles, gardumu degustācijas, kā arī piedāvā draudzīgākas cenas saviem produktiem un pakalpojumiem. 
  • Otrkārt, tā ir unikāla iespēja paviesoties pie tādiem saimniekiem, kas ikdienā vairāk laika velta ražošanai vai arī ir sastopami ar savu produkciju tirdziņos, taču šoreiz būs savās saimniecībās un gaidīs jūs – savus ciemiņus.
  • Treškārt, nevienā citā reizē tik daudz dažādu saimniecību nebūs atvērtas viesiem vienlaicīgi – tāpēc šī ir laba iespēja doties ceļojumā ar daudziem interesantiem galamērķiem.

Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās “Pasākuma dalībnieki” vai “Karte“, atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam! Pasākuma standarta norises laiks no plkst. 10:00-18:00 vai kā norādīts katra dalībnieka piedāvājumā.
  • Pie lielas daļas “Atvērtās dienas laukos” dalībnieku norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Plašāka informācija par atvērtajām dienām apskatāma šeit.