E-mobi ir nacionālais elektromobiļu uzlādes staciju tīkls, kas nodrošina elektromobiļu pārvietošanos visā Latvijas teritorijā. Uzlādes staciju tīklu uztur VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD).

Patlaban e-mobi tīklā darbojas 141 ātrās uzlādes stacija visā Latvijas teritorijā, ko uztur CSDD. Viens no šādiem punktiem atrodas Siguldā, stāvlaukumā (Pils ielā 10) pie Siguldas novada Kultūras centra “Siguldas devons”. Tāpat vērts atzīmēt arī otru Siguldas novadā esošo punktu Sēnītē (Zīles, Inčukalna pagasts, Inčukalna novads, Krustiņi). Atbilstoši Ministru kabineta 2018.gada 12.jūnija lēmumam, maksa par uzlādes pakalpojumu noteikta 0,15 eiro minūtē (reģistrētiem klientiem, kuri izmanto e-mobi autentifikācijas karti).

Apmaksas solis ir 1 minūte. E-mobi uzlādes tīklā pieejami vairāki norēķinu veidi:

  • Pēcapmaksas pakalpojums – pieejams reģistrētiem klientiem, kas autentifikācijai izmanto e-mobi karti un ir noslēguši Līgumu. Ja e-mobi kartes nav līdzi vai tā ir bojāta – uzlādi iespējams veikt no mobilās aplikācijas. Līgumu slēgšanu ar Klientiem un maksas pieņemšanu par e-mobi pakalpojumiem CSDD uzdevumā veic AS “UNIFIEDPOST”. Līguma noslēgšanu un e-mobi autentifikācijas kartes saņemšanu var pieteikt izmantojot portālu lv.
  • Uzlāde ar Mobilly mobilo aplikāciju – pieejama reģistrētiem Mobilly klientiem. Instrukcijas skatīt Mobilly mobilajā aplikācijā.
  • Uzlāde ar SMS – Uzlādi iespējams uzsākt un apturēt nosūtot SMS. SMS kodi ir norādīti uz Uzlādes stacijām, mobilajā aplikācijā un Portālā. Uzlādes maksa tiks pievienota Klienta tālruņa rēķinam. Pakalpojums pieejams Latvijā reģistrētiem pēcapmaksas LMT un Bite klientiem. Par šo pakalpojumu var tikt piemērota operatora komisija.
  • Uzlāde bez e-mobi līguma, skenējot QR kodu – viesabonēšanas pakalpojums izmantojot has.to.be GmbH mobilo web lapu.
  • Uzlāde izmantojot citu elektromobilitātes pakalpojumu sniedzēju izsniegtus autentifikācijas līdzekļus vai mobilās aplikācijas. Veicot uzlādi izmantojot citu elektromobilitātes pakalpojumu sniedzēju izsniegtus autentifikācijas līdzekļus vai mobilās aplikācijas, maksa par uzlādes pakalpojumu var atšķirties no e-mobi tarifa, atbilstoši attiecīgā elektromobilitātes pakalpojuma sniedzēja noteiktajam viesabonēšanas tarifam.

Sīkāka informācija par e-mobi uzlādes tīklu pieejama mājas lapā emobi.lv.

Lieljaudas – ātrās uzlādes punktu tīkls “e-mobi” dod iespēju ar elektromobili Latvijā izbraukt jebkuru maršrutu, baudīt dabu, kā arī čaklu un sirsnīgu cilvēku iekoptās apskates un atpūtas vietas. Uzlāde “e-mobi” tīkla stacijās dabiski apvienojama ar nepieciešamo izkustēšanos pēc sēdēšanas auto. E-auto uzlādi vēl ērtāk ir veikt plānotas ilgstošas apstāšanās vietā, piem., izklaides vieta, naktsmītne u.c. (Lauku ceļotājs).

Elektromobiļu uzlādes stacija uzstādīta, īstenojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas projektu par Latvijas nacionālā elektrotransportlīdzekļu uzlādes staciju tīkla izveidi.

Līdzīgi arī biedrība “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB; http://www.bimab.lv/) piedāvā elektro auto uzlādes vietas, viena no šīm vietām izvietota naktsmītnē Siguldas novadā, atpūtas kompleksā “Brūveri” (230V 10A), kur var norēķināties ar skaidru naudu par pakalpojumu. Kontaktinformācija – +371 29140036, info@hotelbruveri.lv un citas svarīgas detaļas –šeit.

Visi uzlādes punkti e-auto ceļotājiem Latvijā – Lauku ceļotāja karte.