Doties garās pastaigās pa Siguldas skaistākajām apskates vietām vai meža takām, apmeklēt kādu no Siguldas ēdināšanas vietām vai piedalīties sportiskās aktivitātēs ar savu suni – tas vienmēr ir ļoti patīkami un arī mūsdienās ļoti aktuāli.

Tīmekļa vietnē arsuni.lv paziņoti 2022. gada suņiem draudzīgākie novadi Latvijā. Siguldas novads, saglabājot titulu ceturto gadu pēc kārtas, kļuvis par līderi arī 2022. gadā.

SUŅIEM DRAUDZĪGAS VIETAS

Tūrisma centri

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs

Gaujas Nacionālā parka Tūrisma informācijas centrs

Pils un muzejs

Livonijas ordeņa Siguldas pils

Turaidas viduslaiku pils

Darbnīcas

Pienalote

Naktsmītnes

Kempings Sigulda

Kempings Siguldas pludmale

Kempings Jaunzāģeri

Lakeside

Viesu nams Reinis

Hotel Pils

Aparjods

Brīvdienu māja Vāverlejas

Kafejnīcas un Restorāni

Milly Cafe

Mr.Biskvīts

Doma

ESI

Krodziņš Kaķītis

Kebab factory

Eklers

Valhalla Lounge

Kaķu māja

Aparjods

Kungu rija

Atpūtas parki un aktivitātes

Rāmkalni

Escape Town

Pilnīgs draudzīgo vietu saraksts un atrašanās adrese pieejama ŠEIT.

Siguldas novads var lepoties ne vien ar vairākām suņiem draudzīgajām ēdināšanas vietām, bet arī dažādām maršrutu pastaigu takām, kas četrkājainajiem draugiem ļauj kārtīgi izkustēties.

Atkarībā no fiziskās sagatavotības līmeņa, katrs suņa saimnieks var atrast un piemērot sev atbilstošo pastaigu kādā noteiktā posmā iedvesmojoties no Siguldas novadā pieejamajiem dabas maršrutiem.

Attiecībā uz pastaigām pa pilsētu, noteikti jāņem vērā daži piesardzības principi:

*sunim ir jābūt pie siksnas, nepieciešamības gadījumā uzpurnim;

*jāciena blakus esošie cilvēki;

*aizliegts suņus ievest ekspozīciju telpās.

Pēc Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” paredz, ka:

*pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas suns ir jāved pavadā;

*pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā.

Katra pašvaldība zaļās zonas terminu, kā arī izņēmuma gadījumus, piemēram, noteiktas vietas, kurās sunim bez pavadas atrasties ir aizliegts (bērnu laukumi, sporta laukumi, apstādījumi u. c.), skaidro savos saistošajos noteikumos.

Lai veicinātu zaļā dzīves stila popularizēšanu un iedzīvināšanu, Siguldas novada pašvaldība četrās vietās pilsētvidē ir izvietojusi speciālas kastītes ar vidē sairstošiem maisiņiem, kuri paredzēti suņu ekskrementiem, piezīmējot, ka, protams, katrs saimnieks pats ir atbildīgs par to, lai šādi maisiņi būtu vienmēr līdzi pastaigās ar mājdzīvnieku.

Svarīgi atzīmēt, ka Siguldas novada brīvpieejas sporta un rotaļu laukumos, kā arī pašvaldības iestāžu sporta laukumos, tostarp sporta bāzēs – Siguldas Pilsētas trasē un Fischer Slēpošanas centrā – pastaigas ar suni ir aizliegtas. Tāpat suni aizliegts ievest visās Siguldas novada kapsētās.

Suņa īpašnieka (turētāja) pienākumi Siguldas novadā:

*nodrošināt suņa turēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām;

*pēc Siguldas novada Pašvaldības policijas amatpersonas pieprasījuma uzrādīt suni, to nofiksējot, lai varētu droši un netraucēti ar datu nolasīšanas ierīci veikt elektroniskās identifikācijas sistēmā (mikroshēmā) iekļauto datu iegūšanu;

*nodrošināt, lai sunim, atrodoties ārpus tā īpašnieka vai turētāja īpašumā, valdījumā esošās teritorijas, pie kakla siksnas būtu piestiprināta informācija, kurā norādīta tā īpašnieka (turētāja) adrese un tālruņa numurs;

*pastaigas laikā vest suni pavadā;

*vedot pastaigā suni, līdzi ņemt maisiņu suņa ekskrementu savākšanai un pēc pieprasījuma to uzrādīt Pašvaldības policijas amatpersonai;

*pārvadājot suni sabiedriskajā transportlīdzeklī, turēt pavadā suni ar uzliktu uzpurni vai bez uzpurņa ievietot suni pārvadāšanai piemērotā somā, konteinerī vai būrī.