Tuvojoties pavasara brīvlaikam ieplānojiet savu atpūtas un izklaides laiku Siguldas novadā! Dodies dažādos piedzīvojumos, iepazīstot Gaujas Nacionālā parka dabu, vēsturi, kā arī izgaršojot vietējos gardumus. Atceries veikt rezervācijas savlaicīgi!


Piedzīvojumi ar dzīvniekiem

Siguldas ZOO

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt vairākus eksotiskus mīluļus!

Safari Parks “More”

Safari parks More piedāvā izzināt savvaļas dzīvniekus – staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus, pavisam kopā aptuveni 500 dzīvniekus.

Augusta Stallis

“Augusta stallis” vēlas dāvāt prieku tiem, kas grib iepazīt un saprast zirgu, saņemot milzīgu mīlestības, prieka un enerģijas devu.

Zuši

Saimniecība “Zuši” piedāvā izjādes ar zirgiem instruktora vadībā pa meža takām, gar pašu Gaujas krastu.

Ataugas

Saimniecība “Ataugas” piedāvā izjādes ar zirgiem, bērnu vizināšana, jāšanas prasmju apgūšana.


Piedzīvojumi dabā

Pastaigu un velo maršruti

Izmanto iespēju iepazīt Siguldas novadu, atrodot jaunas, līdz šim neizstaigātas takas, vai pieturoties pie pārbaudītām vērtībām.

ReWild

Pavadi brīvo laiku dabā, pildot dažādus uzdevumus, kuri veido kopīgas atmiņas.

Lēdurgas dendroparks

Gadu gaitā Lēdurgas dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu. Šeit atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu.

Vāvere.eu

Siguldā pieejamas divi spēļu maršruti “Sigulda – mazais loks” un “Iepazīsti Siguldu”, tiem, kuri grib kārtīgi kājas izlocīt.


Piedzīvo vēsturi

Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts bagāts ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gs un ir apmeklētākais muzejs Latvijā.

Siguldas Jaunā pils

Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna veiktā pārbūves projekta 1937. gadā uzskatīja par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā.

Livonijas ordeņa Siguldas pils

1207.gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils bijusi veidota kā „castellum” tipa cietoksnis, taču vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Kopš rekonstrukcijas darbiem pils pieejama apmeklētājiem un kļuvusi par iemīļotu vietu brīvdabas pasākumu organizatoriem.


Piedzīvo kultūru

Gaujas plostnieka stāsts

Gaujas plostnieka stāsts, kas vēsta par Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautu senu arodu – koku pludināšanu.

Anšlava Eglīša ekspozīcija

Ekspozīcijā “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks” var iepazīties ar rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā. Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti.

BikiMETRS. Grāmatu sērijas “Bikibuks” oriģinālilustrāciju izstāde

Izstāde BikiMETRS piedāvā dzīvot līdzi grāmatas sēriju “Bikibuks” tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no BIKIBUKA dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus “bikifaktus”, pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas.

Mores kauju muzejs

Biedrība „Mores muzejs” ir privātais muzejs, kurš ir sabiedriskā kārtā veidots militārs 2.Pasaules kara muzejs. Muzejā apskatāma brīvdabas ekspozīcija ar tās ievērojamāko apskates objektu – Padomju armijas tanku T-34.


Piedzīvo ekstrēmo

KLIKK centrs

KLIKK centrs ir lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā! Vieta, kur gūt pozitīvas un aizraujošas emocijas visai ģimenei. Izklaides centrs piedāvā elektrokartingus, skeitparku, tīklu parku, nerf laukumu un daudz ko citu!

Brīnumu mežs

“Brīnumu mežs” ir bērnu izklaides centrs iekštelpās, bērniem vecumā no 0-12 gadiem. Pieejama trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēļu un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem (0-3 gadi).

Lāzertags Poligon 1

Spēļu poligons atrodas Siguldā bijušās bruņoto spēku daļas teritorijā, kurā ir saglabājušies visi apstākļi aizraujošu spēļu rīkošanai ar plašu kaujas arsenāla izvēli.

Bunkurs Volfenšteins

Bunkura Volfenšteina pamata uzdevums spēlētājiem ir izlauzties no bunkura, izmantojot loģiku, uzmanību un veiklību.

Spēle “Escape Town”

“Escape Town” spēle ir paredzēta visiem, kas alkst sevi izaicināt un ir gatavi ļauties spilgtām emocijām. Šīs spēles ietvaros komandas nonāks Auchiburgas pilsētā, kas pēc 1942. gada pagaidu pamiera noslēgšanas ir sadalīta trīs ietekmes zonās- vācu, krievu un amerikāņu.

Vagoniņš

Siguldas vagoniņš piedāvā braucienu pār Gaujas senleju, skatam paverot burvīgu ainavu vairāku kilometru tālumā, iekļaujot Siguldas un Turaidas pili, Krimuldas muižu, kā arī Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”.


Piedzīvo radošumu

Sveču un aromu namiņš

Meistarklašu un darbnīcu norises vietā valda romantiska gaisotne un virmo dažādas smaržas. Ikviens dalībnieks var izgatavot sev tīkamu sveci vai smaržas, kuras spēs iedvesmot, jo tiks pagatavotas uz tieši tās ēteriskās eļļas bāzes, kuras tiks individuāli izvēlētas.

Bonsai parks

Parks, kas sevī apvieno ļoti daudz iespēju, kuru centrā vienmēr būs Bonsai – koku veidošanas mākslas – elpa.

Daina Textile

Tekstila meistares Dainas dzimtas aušanas tradīcijas balstās senā pagātnē, kad katrā lauku viensētā bija stelles.

Baložu māja

Ik dienu darbnīcā tiek atjaunots kāds unikāls mūsu kultūrvēstures objekts un darināti jauni kokamatniecības darbi. Darbnīcas īpašā lieta ir piparkūku koka formu darināšana un piparkūku cepšana.

Dzintaru darbnīca

Dzintara meistars trešajā paaudzē, Harijs Jākobsons, piedāvā apmeklēt darbnīcu un iepazīt nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī piedalīties praktiskā nodarbībā.

Siguldas pils kvartāls

Apciemojot Siguldas Jauno pili, ieskaties vietējās darbnīcās. Apgūsti jaunas prasmes un izzini tapšanas procesu piedaloties spieķu, rotu, ādas, keramikas, tekstila, aroma, saldējuma, papīrmakslas un citās meistarklasēs!


Izklaidējies

Kino Lora

Trīs dažādās kino zālēs iespējams noskatīties jaunākās kinofilmas izcili komfortablos apstākļos. Lielie ādas krēsli aprīkoti ar galdiņiem, kuros iestrādāts apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai un servisa poga viesmīļa izsaukšanai.

Ūdens atrakciju parks

Ūdens atrakciju parks ir aprīkots ar divām slīdrenēm, trīs dažādam pirtīm, SPA vannu, pretstraumju baseinu un bērnu ūdens atrakciju stūrīti.


Piedzīvojums garšu kārpiņām

Pēc kārtīgas piedzīvojumu pilnas dienas ir arī kārtīgi jāpaēd! Apciemo vietējās kafejnīcas un atļaujies izmēģināt ko jaunu, ko vēl agrāk neesi uzdrošinājies. Atklāj Siguldas novada vietējos gardumus un uzņem enerģiju, lai atlikušo brīvlaiku pavadītu ar vēl vairāk jauniem piedzīvojumiem!


Lai jaukas brīvdienas!