Trīs dienas Ķīpsalā notiekošajā Baltijā vadošajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour 2024” apmeklētājiem bija iespēja iepazīt jaunus maršrutus un galamērķus un uzzināt svarīgākās ceļošanas aktualitātes, bet nozares profesionāļiem – dibināt kontaktus, veidot sadarbības un kaldināt idejas.

Siguldas novads izstādē piedalījās ar zīmolu “Sigulda aizrauj”, kurā apmeklētājus un viesus uzņēma Siguldas novada Attīstības aģentūras Tūrisma nodaļa, pasaulē novērtēti un tradīcijām bagāti sadarbības partneri – “Sigulda Adventures”, piedzīvojumu parks “Tarzāns” un Turaidas muzejrezervāts. Pārsteigumus un dažādus izdevīgus piedāvājumus izstādes apmeklētājiem Siguldas novada stendā sarūpēja JSK “Laimes zeme”, Siguldas futbolgolfa parks, krodziņš “Raganas Ķēķis”, Siguldas spieķu darbnīca, Krimuldas muižas vīni “Cremon”, rehabilitācijas centrs “Krimulda”, suvenīru un dāvanu veikals “Valenti” un “SPA Hotel Ezeri”.

“Lai gan pēc trīs aktīvām dienām jūtams nogurums, pārņem gandarījums par piedzīvoto. Paldies Siguldas novada uzņēmējiem par atsaucību un sadarbību, jo viņu sagādātās dāvanas, atlaižu piedāvājumi un bukleti lieliski papildināja stendu, veidojot apmeklētāju rindas. Mūsu stends piesaistīja arī citu pašvaldību dalībnieku uzmanību. Saņēmām komplimentus par to, ka esam kā piemērs citiem – uz ko tiekties. Izrādās, esam padarījuši citus arī mazliet greizsirdīgus, jo daudzi novadi bija apvienojušies kopīgā stendā, taču mums  bija pašiem savs. Kopā ar uzņēmējiem mēs vārda tiešākajā nozīmē aizrāvām pārējos,” stāsta Siguldas novada Attīstības aģentūras Tūrisma nodaļas vadītāja Kristīne Junkure.

Siguldas novada Attīstības aģentūra kā vienu no svarīgākajiem ieguvumiem uzsver iespēju klātienē satikt nozares profesionāļus, ar kuriem veidot ciešāku sadarbību. Veiksmīga saruna izvērtusies ar lietuviešu kolēģiem, kā arī notikušas iestrādes ar igauņiem. “Uzzinājām, ka oktobrī vairāk nekā divsimt igauņu  vienlaikus plāno viesoties Siguldā. Teica, lai pabrīdinām naktsmītnes un ēdinātājus, vajadzēšot arī mūsu iesaisti. Sadraudzējāmies arī ar kaimiņu novadiem. Lūk, cik daudz var piedzīvot esot uz vietas izstādē. E-pasti ir laba lieta, taču tie nekādi nespēj aizstāt klātienes tikšanās un sarunas,” saka Kristīne Junkure.

Attīstības aģentūras Tūrisma nodaļai jau esot idejas un plāns, kā vēl iespaidīgāk pārstāvēt Siguldas novadu starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour”.

Foto: Viktorija Maško / FotobyVikii