Ar britu mūziķa Maikla Kivanukas koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē atklāta koncertsezona “Noskaņojies Siguldai”, kas šogad solās būt vērienīga, pulcējot gan pašmāju, gan ārvalstu slavenības.

“Pēc zināma klusuma perioda tiešā un pārnestā nozīmē koncertdzīve Siguldā šogad atgriežas ar jaudu – gan pasaulslaveni, gan vietējie mākslinieki, kas satikšanos ar klausītājiem gaidījuši vairāk nekā divus gadus. Interese par pasākumiem Siguldā ir tik liela, ka, sākot ar jūnija pirmo nedēļas nogali līdz septembrim, ik nedēļu Siguldā uzstāsies kāds mākslinieks. Mums, domājot par novada attīstību, protams, ir ļoti liels prieks par to, ka šādi varam veicināt arī saistīto nozaru apgrozījumu – viesnīcas ir aizpildītas, ēdinātājiem atliek vien pielāgot savus darba laikus, lai apkalpotu vēlīnos koncertu baudītājus. Savukārt mums tā ir laba iespēja iepazīstināt ar tūrisma jaunumiem novadā: Anšlavam Eglītim veltīto ekspozīciju Inciemā, tēlnieka Skulmes māju Mālpilī, jauno Mini Zoo tepat Krimuldā, Siguldas Jauno pili un, protams, elpu aizraujošiem dabas skatiem, kas vienmēr bijuši Siguldas lielākā vērtība. Mēs ar katru gadu kļūstam par arvien piesātinātāku galamērķi, un mūzika ir mūsu stiprā puse! Tieši tāpēc šogad mūsu tūrisma sezonas devīze ir “Noskaņojies Siguldai”,” stāsta Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa.

Siguldas pilsdrupu estrādē jau izskanējis Maikla Kivanukas koncerts, taču jau šajā nedēļas nogalē, 18. jūnijā, mūzikas gardēži pulcēsies pašmāju iemīļoto mākslinieku grupas “The Sound Poets” koncertā “Pie vienas uguns”, kurā skanēs gan klausītājiem jau labi zināmās dziesmas, gan jaunā albuma hiti. “Koncerts Siguldas pilsdrupās grupai ir kā ilgi gaidīta tikšanās ar veciem labiem draugiem, tādiem, ar kuriem kopā iztukšots pudiem sāls, ar tādiem, kuriem var iet izlūkos. Jo tieši koncerti 2014. un 2016. gadā seno pils mūru un elpu aizraujošo dabas skatu ielokā, ir vienas no spilgtākajām atmiņām grupas “The Sound Poets” pastāvēšanas vēsturē,” saka Jānis Aišpurs, “The Sound Poets” solists.

Vien ar dažu dienu starpību, 22. jūnijā. Siguldas pilsdrupu estrādē uz skatuves kāps britu alternatīvā roka zvaigznes “Placebo”, kas pirms sešiem gadiem Rīgas šovā pulcēja kuplu fanu loku. Arī šogad biļetes uz koncertu ir jau izpārdotas, savukārt faniem ērtākai nokļūšanai tiek organizēti fanu autobusu reisi. Gleznainajās viduslaiku pilsdrupās “Placebo” sniegs koncertu jaunākā, astotā, albuma turnejas ietvaros un tas būs vienīgais koncerts Baltijas valstīs.

Jau nākamajā dienā, 23. jūnijā, pēc izrādes “Skroderdienas Silmačos” Siguldas pilsdrupās muzicēs Brāļi Auzāni un Līgo orķestris, pulcējot tos, kam Līgo vakaru tīk pavadīt zaļumballes noskaņās.

Savukārt jūlija sākumā, 1. un 2. jūlijā, pilsdrupu estrādē uzstāsies mākslinieks Dons, kurš pats par saviem gaidāmajiem koncertiem saka: “Mazliet neticas, ka šogad atkal uzstāsimies savai publikai. Tāpēc esam parūpējušies, lai šie koncerti būtu ļoti īpaši gan mums, gan skatītājiem.”

Jūlija otrajā nedēļas nogalē Siguldā ar plašu mākslinieku programmu mājvietu radis festivāls “Ogle”. Sadarbībā ar mentālās veselības atbalsta organizācijām un jomas ekspertiem festivālā Siguldas pils kvartālā notiks lekcijas un diskusijas par psihisko veselību Latvijā. Visa festivālā laikā gūtā peļņa tiks novirzīta organizāciju darbam un sabiedrības izpratnes veicināšanai pašnāvību un mentālās veselības jautājumos. Festivāla ietvaros uzstāsies tādi mūziķi kā Ansis, Arturs Skutelis, “Sudden Lights”, “Double Faced Eels”, “Franco Franco”, Latgalīšu Reps”, “RIGA Reggae”.

10. jūlijā tūres “Vidēji glīts” ietvaros pilsdrupu estrādi ierībinās apvienība “Bermudu divstūris”, kas iepazīstinās gan ar maijā iznākušo albumu, gan jau labi zināmiem hitiem.

Jūlija svētdienās plkst. 11.00 tradicionālie kamermūziku koncerti Siguldas pils dārzā skanēs brokastu pavadījumā, kad klausītāji pulcējas ar brokastu groziem un šampanieša glāzēm, baudot dažādu stilu mūziku. Šajā gadā programmā ieļauta vokālās studijas “Knīpas un Knauķu” koncertprogramma “Emociju pētnieki”, programma “Brokastis Aijas Vītoliņas un draugu gaumē”, “Džezbaroks”, kā arī brokastu rīts spāņu un argentīniešu gaumē ar čellu un klavierēm.

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē Siguldā pilnā apjomā atgriežas visā Latvijā iemīļotie Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Savukārt vasaras izskaņā, augustā, Siguldas pilsdrupās būs divi lieli notikumi: 12. augustā būs skatāms koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais”, savukārt 24. augustā beidzot satikšanos ar skatītājiem piedzīvos britu mūziķis James Arthur, kura koncertus nācies jau vairākkārt atlikt.

Tiem, kam pie sirds intīmāka atmosfēra un mūzikas baudīšana šaurākā lokā – Siguldas pils kvartālā esošajā Pils paviljonā vērts meklēt šādu mākslinieku koncertus, kas, sākot no 16. jūlija, notiks reizi nedēļā – Elza Rozentāle, Buu, “The Coco`nuts”, “Laika suns”, “Citi zēni”.

Sīkāka informācija par pasākumiem lasāma tīmekļa vietnē www.tourism.sigulda.lv. Biļetes uz pasākumiem pieejamas www.bilesuserviss.lv, www.ekase.lv, www.bilesuparadize.lv.