Elektrisko skrejriteņu (turpmāk skrejriteņi) operators “Bolt” no trešdienas, 22. marta, Siguldā uzsāk otro skrejriteņu sezonu. Operators informē, ka skrejriteņi pilsētā tiks piegādāti pakāpeniski, kā arī, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, kas var būt nepiemēroti drošam braucienam, skrejriteņu darbība var tikt īslaicīgi pārtraukta.

Skrejriteņi ir videi draudzīgs pārvietošanās veids, kas īpaši piemērots pilsētvidē. Tomēr, pārvietojoties ar to, ir ļoti būtiski rūpēties par drošību, lai visi satiksmes dalībnieki varētu pārvietoties netraucēti.

Arī šosezon braucējus aicina būt atbildīgiem un ievērot “Bolt” skrejriteņu lietošanas noteikumus. Braucot ar skrejriteni ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, jāizvērtē ceļa segums un izvēlētais ātrums, kā arī kategoriski aizliegts braukt ar skrejriteni vairāk nekā vienai personai un alkohola vai citu reibinošo vielu ietekmē. Vienlaikus “Bolt” mobilajā lietotnē darbojas funkcija, kas seko līdzi skrejriteņu pareizai novietošanai ar mākslīgā intelekta palīdzību. Skrejriteņus var iznomāt no 18 gadu vecuma.

Arī šosezon “Bolt” turpina pērn uzsākto iniciatīvu “Bolt patruļa” ar mērķi pastiprināti sekot līdzi skrejriteņu tehniskajam stāvoklim un tam, lai vandāļu sagāztie skrejriteņi atkal tiktu novietoti pareizi. Novietojot skrejriteni, ir jāpārliecinās, vai tas netraucēs gājējiem, vai tas nav novietots uz taktilajām joslām, iepretim durvīm vai vārtiem, kā arī vai tas netraucēs citiem transportlīdzekļiem. Skrejriteni jāatceras novietot paralēli ietvei, pēc iespējas tuvāk ēku sienām vai pie velo novietnēm, kur tas iespējams.

Arī šajā sezonā ātruma ierobežojumi ir ieviesti pie lielākās daļas skolu un pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī parkos un skvēros.

Acīmredzamu pārkāpumu gadījumos vai notiekot negadījumam aicinām sazināties ar Siguldas novada Pašvaldības policiju, zvanot uz diennakts tālruņa numuru 26160288.

www.youtube.com