23. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 19.00 un 24. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma krāšņa un daudzveidīga flokšu ziedu izstāde. Kopumā kultūras centra foajē tiks eksponētas apmēram 70–80 flokšu šķirnes. Ekspozīcijas pamatā varēs iepazīties ar agrā un vidējā ziedēšanas laika ziediem.

Līdz ar karstu un neparasti sausu laiku, izstāde šogad pārsteigs apmeklētājus ar dažu šķirņu neparasto uzziedēšanu. Daži ziedi šajā vasarā veidojušies nedaudz sīkstāki kā ierasts, turpretī dažas šķirnes izplaukušas pilnā to krāšņumā un kuplumā, taču daži ziedi pārsteidz ar neierastām un vēl nebijušām krāsām. Kopā ar agrās un vidējās ziedēšanas laika šķirnēm, ekspozīcijā būs iemaldījies arī kāds vēlais floksis, kas šīs vasaras dēļ ir uzziedējis agrāk.

Izstādē starp ziedu daudzveidību būs iespēja apskatīt holandiešu selekcionāra J. Verschoor firmas īpaši izturīgās šķirnes, kā arī krievu selekcionāru E. Konstantinova, V. Surikova un citu selekcionāru radītie interesantie un krāšņie flokšu ziedi.

Flokši zied un līdzi tiem sajūtamas arī svaigas, saldenas un patīkamas smaržas, kas būs jūtamas kultūras centra telpās un, iespējams, pat ārpus tām.

Izstādē piedalīsies stādu audzētava “Eži“ (Ilona Kokta, Ligita Mūza), selekcionāre Guna Rukšāne, kā arī ar ziedu gleznām pievienosies Māra Ozola.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv