Tuvojoties gaidītākajiem un sirdssiltākajiem gada svētkiem – Ziemassvētkiem, visā Siguldas novadā darbojas mājražotāju un amatnieku tirdziņi. Te varēsiet sarūpēt skaistas un gardas Latvijā darinātas un lolotas dāvanas saviem mīļajiem. Tirdziņos visapkārt Siguldas novadam savus darbiņus piedāvā keramiķi, adītāji, tekstilmeistari, kokamatnieki, rotu darinātāji, bitenieki, konditori, zemnieki, kā arī citi sava amata meistari. Dodies uz savu tuvāko tirdziņu un radi svētkus kopā, no sirds uz sirdi!

SIGULDAS ADVENTES TIRGUS SIGULDAS TIRGUS

Katru decembra sestdienu līdz pat Ziemassvētkiem, 03., 10., 17. un 24. decembrī, Siguldas tirgū, Rūdolfa Blaumaņa ielā 2, no plkst. 9.00 līdz 13.00 norisināsies Siguldas Adventes tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas.

Papildus tirdziņiem katrā no tirgus dienām norisināsies arī adventes laikam atbilstošas darbnīcas:

  • 26.novembrī – Adventes vainagu darbnīca ar Meža Evu
  • 3.decembrī – Puzuru meistarklase ar folkloristi Ausmu Spalviņu
  • 10.decembrī – Filcēšanas meistarklase kopā ar Misha Laboratory

POP-UP DĀVANU TIRDZIŅŠ DABAS REZIDENCĒ

No 5.decembra katru dienu Dabas rezidencē, Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, Siguldā, ir atvērts svētku dāvanu tirdziņš. Piedāvājumā keramikas un porcelāna trauki, dabīga kosmētika un hidrolāti, rotaslietas, akmeņi un kristāli, grāmatas, apģērbi, koka izstrādājumi, bio produkti un daudz citu, vērtīgu dāvanu mīļajiem. Tirdziņa darba laiks darbadienās – 11.00-19.00, brīvdienās – 11.00-17.00.

JĀŅA TIRGUS SIGULDĀ

Jāņa tirgū darbojas kafejnīcas dažādām gaumēm, kā arī uz vietas pieejami tirgotāji/amatnieki. Blakus kafejnīcai “Piens un ledus” izveidots mazs, īpašs veikaliņš, kur iegādāties pašu gardāko no Latvijas laukiem vai kādu nieciņu dāvanai svētkos.

MĀLPILS ADVENTES TIRGUS

Mālpils tirgus laukuma iedzīvināšanas tradīcijai aprit gads un uz adventes laiku ir rasta brīnišķīga iespēja būt visiem kopā un “zem jumta”. Katrā adventes svētdienā kopā tiks uzburtas svētku gaidīšanas noskaņas ar vietējiem ražotājiem, mājražotājiem un amatniekiem. Tirdziņš noritēs 27. novembrī, 4., 11., 18. decembrī vecā Kultūras nama ēkā.

ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅŠ INČUKALNĀ

10. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 pie Inčukalna Tautas nama norisināsies Ziemassvētku tirdziņš. Plkst. 12.00 Tautas namā notiks Ziemassvētku koncerts ar Inčukalna amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos un lietišķās mākslas izstādes “Adi, raksti, man’ māsiņa, nu es tev vaļu devu!” atklāšana.

LĒDURGAS MELNGAIĻA IELAS TIRDZIŅŠ

18. decembrī plkst. 15.00 Lēdurgā notiks Melngaiļa ielas tirdziņš. Tiks piedāvātas aktivitātes gan pie Lēdurgas Kultūras nama, gan Lēdurgas dendroparkā. Plkst. 15.00 pie kultūras nama būs skatāma Improvizācijas leļļu teātra studijas “Ilze” izrāde “Ziemas prieka andele”, plkst. 16.00 norisināsies Melngaiļa ielas tirdziņš ar dažādiem pārsteigumiem, bet plkst. 18.00 Lēdurgas dendroparkā varēs apmeklēt un izstaigāt Gaismas taku.

KRIMULDAS TIRDZIŅŠ

No 10. līdz 22. decembrim Krimuldas Tautas namā būs skatāma Ziemassvētku dāvaniņu, mīļlietiņu un rotājumu izstāde “Dāvana no sirds”, kuras ekspozīcijas būs iespējams arī iegādāties.