Janvāra pēdējā sestdienā, 28. janvārī, Siguldā norisināsies Gardēžu festivāls “Ziemas garšu svinēšana”, kurā no plkst. 12.00 līdz 16.00 apmeklētāji būs aicināti izbaudīt labākos Rīgas–Gaujas reģiona šefpavāru gatavotos ēdienus. Ziemas garša Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupās tiks svinēta bungu un dūdu grupas “Auļi” muzikālajā pavadījumā, ko papildinās Katrīnas Dimantas un draugu radītais spēcīgais enerģijas lādiņš. 

Pērnā gada decembrī grupa “Auļi” laida klajā jaunu mūzikas albumu “Ķekatās”, kas veltīts latviešu maskošanās tradīcijām, sākot no Ziemas saulgriežiem un beidzot ar Meteņiem. Ar jaunajām ziemas dziesmām azotē “Auļi” brauks ciemos uz Siguldu, iepriecināt un lustīgos dančos aizraut gardēžu festivāla “Ziemas garšu svinēšana” apmeklētājus. “Auļu” vīru spēkam Siguldā tiks pievienota arī Katrīnas Dimantas vitālā balss. Grupas bundzinieks Kaspars Indrēvics: “Katrīnas Dimantas enerģijas lādiņš ir tieši tas, kas “Auļiem” vajadzīgs. Esam uz viena viļņa un auļojam ķekatās!” Ziemas garšu festivālā Latvijas mūsdienu tautas mūzikas grupa uzstāsies no plkst. 12.00 līdz 14.00.

Muzikālo stafeti no plkst. 14.00 līdz 16.00 pārņems apvienība “Katrīna Dimanta music”. Katrīna Dimanta Siguldas pilsdrupās uzstāsies kopā ar saviem brīnišķīgajiem domubiedriem, mūziķiem – Rolandu Zelču, Reini Briģi, Kristapu Strodu un Normanu Bārbalu. Programmā varēs dzirdēt Katrīnas Dimantas oriģinālmūziku un sirsnīgas tautas mūzikas apdares. Mākslinieces vitālā enerģija un balss jauda piepildīs gleznaino Gaujas senieleju ar latviešu un pasaules post-folka dziesmām. Būs iespēja dziedāt līdzi latviešu tautasdziesmām un izbaudīt pozitīvu gaisotni. Šī programma ir izceļojusi Latvijas āres un tagad ieskandinās Siguldu. Komponiste, dziedātāja un mūziķe Katrīna Dimanta kopā ar skatuves draugiem Siguldas pilsdrupās sagriezīs sniegputeni pat tad, ja sniega nebūs. 

Galvenā dienas gardēža un stāstnieka lomā iejutīsies TV un radio ētera personība Valters Krauze. Pie festivāla ritmu pults – dīdžejs Edgars Bercis. Pasākumā par enerģisku atmosfēru parūpēsies ne vien mūziķi, bet arī ledus mākslinieki. Savukārt Siguldas pils kvartāla teritorijā pieejamo amatnieku darbnīcu piedāvājumā būs dažādu prasmju apguve un iepazīšanās ar produktiem.

Ziemas garšu svinēšana” ir Gardēžu festivāls, kas Livonijas ordeņa Siguldas pils teritorijā notiks jau piekto reizi, aicinot apmeklētājus ļauties gastronomiskam piedzīvojumam, izbaudot Rīgas–Gaujas reģiona labāko restorānu uz dzīvas uguns gatavotās maltītes. Ēdiena gatavošanā tiek izmantotas vietējā reģiona sezonai raksturīgas sastāvdaļas. Šogad festivāla īpašais produkts būs ķimene – par godu Siguldas novada vēsturiski unikālā produkta “Allažu ķimelis” 200. gadskārtai.

Plašāka informācija par festivāla norisi, tostarp restorānu piedāvājumu, sekos!