Siguldas novada Attīstības aģentūra, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu, radījusi jaunu kartes nosaukumu – “S! Karte”, ko papildina jauns kartes dizains un funkcionalitāte. Iedzīvotāju izvēlei ir pieejami divi jauni kartes dizaini, kuros iekļauts stāsts par mums – novadniekiem – par aizrautīgajiem.

Dinamiskajiem, enerģiskajiem un tiem, kas dod priekšroku lakonismam radīts dizains, kurā akcentēts vārds “AIZRAUJ”, savukārt parādot novada vienotību, radīts dizains, kas Gaujas senielejā paslēpis mūsu novada bagātību un daudzveidību. Abos karšu dizainos integrēti novada simboli un atpazīšanas zīmes. “S! Karte” ieguvusi arī papildu funkcionalitāti – uz tās uzdrukāts QR kods, kuru noskanējot, ērti uzzināt ID karšu programmas uzņēmēju piedāvājumus.

“Siguldas novada ID kartes jaunais nosaukums – “S! Karte” un jaunie, mūsdienīgie dizaini iezīmē pārmaiņas ID karšu programmā. Karšu programma kļūst progresīvāka, pieejamāka un vieno Siguldas novada iedzīvotājus. Esam gandarīti par šī gada jaunajiem sadarbības partneriem – “Labie Jumti”, “TourBus”, optikas salons “OptiO”, “True Eye” foto gleznas un citiem. Strādājam, lai ID karšu programma turpinātu pulcēt kā jaunus lietotājus, tā sadarbības partnerus no visa novada, saistot ar funkcionālo un tehnisko programmas paplašinājumu,” stāsta Siguldas novada Attīstības aģentūras direktors Uldis Dvinskis.

Tāpat ikviena ērtībām Siguldas novada mobilajā lietotnes sadaļā “Mans profils”–“Mana ID karte” pieejama kartes elektroniskā versija, sniedzot iespēju lietotājam saņemt “S! Kartes” priekšrocības, ja drukātā “S! Karte” nav līdzi. Lietotnē vari uzzināt, kādas priekšrocības piedāvā “S! karte” – ja tavā viedtālrunī jau ir Siguldas novada mobilā lietotne apmeklē sadaļu “Uzņēmēji”–“Piedāvājumi”. Lai iegūtu lietotni savā viedierīcē – meklē “Sigulda” savā App Store vai Google Play.  Ikviens novadnieks var uzzināt aktuālo informāciju par novadu, pasākumiem, tūrisma maršrutiem, satiksmi, rakstīt ierosinājumus pašvaldībai un izzināt ID karšu programmas piedāvājumu –  ar lietotni viss novads tavā kabatā!  

“S! Karti” iespējams noformēt pie mums – Siguldas Tūrisma informācijas centrā, kā arī pašvaldības klientu apkalpošanas centros visā novadā. Oktobrī un novembrī, norisinoties ikgadējām iedzīvotāju tikšanās reizēm ar pašvaldības vadību un speciālistiem, būs iespēja noformēt Siguldas novada ID karti, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Ikviens novadā deklarētais iedzīvotājs no 13 gadu vecuma ID kartei var pieteikties mobilajā lietotnē. Kad personas dati mobilajā lietotnē par ID karti ir aizpildīti, iedzīvotājam, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, jādodas uz tuvāko klientu apkalpošanas centru, kur tiek izsniegta ID karte.

ID karti var saņemt novada klientu apkalpošanas vietās:

  • Siguldā – Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 vai klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3;
  • Inčukalnā – klientu apkalpošanas centrā Atmodas ielā 4;
  • Mālpilī – klientu apkalpošanas centrā Nākotnes ielā 1;
  • Raganā – klientu apkalpošanas centrā Parka ielā 1.

Līdz šim izsniegtās ID kartes ir spēkā esošas. Ja vēlaties mainīt savu līdzšinējo karti uz jaunā dizaina karti, to var izdarīt kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem. Jaunas kartes izgatavošanas maksa – 5 eiro. 

ID karti bez maksas var saņemt Siguldas novada bērni un skolēni no piecu līdz 18 gadu vecumam, pensionāri, maznodrošinātie, daudzbērnu ģimenes, kurām piešķirts statuss “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni” un iedzīvotāji ar invaliditāti, kuri kopā ar pieteikuma anketu uzrāda  attiecīgo apliecību vai izziņu.

Siguldas novada ID kartes ideja ir dzimusi 2011. gadā un šobrīd to jau izmanto vairāk nekā 18 800 novada iedzīvotāji. ID programmas dalībnieku skaitam paplašinoties, ID karšu īpašnieki var saņemt vairāk nekā 160 pakalpojumus ar atlaidēm, īpašos piedāvājumus, kā arī priekšrocības, apmeklējot vai piedaloties dažādos kultūras un sporta pasākumos. Konkrētas iedzīvotāju grupas ar ID karti var saņemt atvieglojumus novada sabiedriskajā transportā.