Piedaloties Siguldas novada pašvaldības vadībai, Latvijas Republikas kultūras ministram un projekta realizēšanā iesaistītajām personām, 13. janvārī, Inciemā, atklāta mūsdienīgi un interaktīvi izveidotā ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kas vēsta par rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā.

Atklāšanas dienā Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, uzrunājot klātesošos aicināja pārdomāt, kas ir šodienas jaunais cilvēks un kāds tas bija vairākus desmitus gadus atpakaļ. Iespējams, daļu no atbildēm būs iespējams rast šajā ekspozīcijā. Savukārt Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics uzsvēra to, ka kultūra kā sfēra kalpo cilvēku kopības sajūtai un ka šī kopība ir Siguldas novadā apvienoto pagastu spēcīgā identitāte.

Interaktīvās ekspozīcijas dizainu veidojis “H2E”, un tā mazliet provokatīvā veidā apgāž latviešu valodas gramatiku, jo viss teksts rakstīts mazajiem burtiem. Ekspozīcijas realizēšanā iesaistījies arī “Yes We Can”, “Reverie trading group” un “RG Group”. Informāciju palīdzēja apkopot Turaidas muzejrezervāts, kā arī citi literatūras un kultūrvēstures profesionāļi.

Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti. 3. stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava lasītava. Lasītavā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade, tomēr dažas grāmatas vēl trūkst, tāpēc iedzīvotāji aicināti iesaistīties lasītavas papildināšanā un dāvināt Anšlava Eglīša grāmatas.

Ekspozīcija iekārtota Inciema tornī, A. Eglīša ielā 5, Inciemā, Siguldas novadā, un ieeja tajā ir bez maksas, taču, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklējums ir iepriekš jāpiesaka tīmekļa vietnē www.anslavseglitis.lv, rakstot uz e-pasta adresi anslavs@sigulda.lv vai mobilajā lietotnē Bookla.

Lai apmeklētu ekspozīciju, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošu dokumentu.