Lieldienu brīvdienas Siguldas novadā būs piepildītas ar dažādiem spilgtiem notikumiem – Šūpoļu festivālu, koncertiem, radošām darbnīcām un citām tradīcijām bagātām aktivitātēm. Svētku aktivitātes būs piemērotas ikvienai gaumei un nesīs prieku kā lieliem, tā maziem. Aicinām Lieldienas ieplānot Siguldas novadā!

No 6. līdz 10. aprīlim Mālpils parkā būs iespēja doties Lieldienu tradīciju takā. Viss, kas nepieciešams, ir viedtālrunis ar interneta pieslēgumu un QR kodu lasītāju, kā arī labs garastāvoklis un raits solis. Dalība – bez maksas.

6. aprīlī plkst. 12.00 Inčukalna bibliotēkā norisināties radošā darbnīca “Lieldienu taureņi”. 

6. aprīlī plkst. 13.00 Siguldas novada bibliotēkā gaidāma Lielās dienas apgleznošanas radošā darbnīca bērniem.

No 8. līdz 10. aprīlim Siguldā jau septīto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls. To atklās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā 8. aprīlī ar Latvijā lielākā ziedošā zaķa atklāšanu un tradicionālo Zaķu olimpisko skrējienu, kuram starts tiks dots plkst. 13.00. Līdztekus Šūpoļu festivāla aktivitātēm sadarbībā ar “Mūsu Bio Tirgus” norisināsies arī Lieldienu tirgus 8. aprīlī plkst. 13.00–17.00 un 9. aprīlī plkst. 11.00–16.00 apmeklētāji varēs sagādāt gardumus svētku galdam un iegādāties noderīgas amata meistaru radītās lietas mājai un dāvanām, kā arī pašam kļūt par amatnieku “Zum-Zum” ziedoniski izzinošajās un radošajās darbnīcās. Tirdziņa apmeklētāji arī šogad varēs nobaudīt nu jau tik populāro ukraiņu boršču un turpināt kopīgi veidot Ukrainai veltītās šūpoles “Brīvības spārni”.

8. aprīlī plkst. 9.00 Inčukalna Sporta centrā norisināsies Lieldienu turnīrs florbolā 3×3. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 6. aprīļa plkst. 17.00, rakstot uz e-pasta adresi girts.bunkus@gmail.com vai sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 26528573.

8. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14.00 pie Siguldas pagasta Kultūras namā ikviens aicināts pievienoties Lieldienu aktivitātēm kopā ar folkloras kopu “Putni”. Mazākos apmeklētājus priecēs trušu un mājputnu dārzs, darbosies olu krāsošanas darbnīca. Dalība – bez maksas.

8. aprīlī plkst. 12.00 Inciema estrādē notiks muzikāla Lieldienu izrāde bērniem ar līdzdarbošanos “Otiņas un Krāsiņas Lielā diena”. Pēc izrādes – olu ripināšana ar līdzi paņemtajām olām un citas jautras aktivitātes. Ieeja – bez maksas.

9. aprīlī plkst. 10.00 un 14.00 Lēdurgas Kultūras namā būs iespēja apmeklēt Agneses Vīdneres meistarklasi “Lieldienu cepumu rotāšana”. Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25919156 (līdz 5. aprīlim). Biļetes cena – 5 eiro.

9. aprīlī plkst. 11.00 bērnu laukumā aiz Mālpils Kultūras centra demonstrēs Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” muzikālo Lieldienu izrādi “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Pēc izrādes varēs iet rotaļās kopā ar folkoras kopu “Mālis”. Ieeja – viena vārīta Lieldienu ola. 

9. aprīlī plkst. 12.00 Lēdurgas dendroparkā risināsies Lieldienu aktivitāte “Augstu šūpoties, tālu lūkoties”. Ieeja – bez maksas.

9. aprīlī plkst. 13.00 pie Mores Tautas nama gaidāmas Lieldienu lustes lieliem un maziem. Ieejas maksa – viena krāsota Lieldienu ola.

9. aprīlī plkst. 15.00 Aleksandra parka estrādē Inčukalnā viesosies Liepājas ceļojošais leļļu teātris “Maska” un izrādīs muzikālu izrādi bērniem “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Ieeja – bez maksas.

10. aprīlī plkst. 10.00 Siguldas Sporta centrā, turpinot novadā aizsāktās tradīcijas jau vairāku gadu garumā, notiks Lieldienu volejbola turnīrs, kurā aicināts piedalīties ikviens volejbola entuziasts. Reģistrēšanās no plkst. 9.00. Pieteikšanās sacensībām līdz 8. aprīļa plkst. 20.00, aizpildot pieteikuma anketu. Dalībnieki piesakās individuāli, komandas tiek veidotas uz vietas pasākuma dienā. Papildu informācija sacensību nolikumā.

10. aprīlī plkst. 11.00–14.00 pie Jūdažu Bibliotēkas un sabiedriskā centra būs Lieldienu lustes maziem un lieliem kopā ar jauniešu organizāciju “Nītaureņi”. Būs iespēja tikties ar zaķiem, ar kuriem kopā bērni un ģimenes varēs ļauties Lieldienu spēlēm un rotaļām, būs arī īpašās Lieldienu tradīcijas ar olu ripināšanu, sišanos, šūpošanos, kā arī lielā Lieldienu erudīcijas viktorīna ar gardām balviņām. Līdzi aicinām paņemt stiprāko un krāšņāko Lieldienu olu, kā arī labu noskaņojumu un smaidu mīļam ģimenes kopbildi.

10. aprīlī plkst. 12.00 Krimuldas Sporta centrā norisināsies sportiska aktivitātei visai ģimenei “Sporta ola”. Būs iespēja piedalīties pievilkšanās sacensībās dažādās vecuma grupās. Ģimenes varēs piedalīties olu ripināšanā un olu cīņās, aktivitātē “Trīskājis” un lekšanā ar maisu. Apbalvošana notiks plkst. 15.00 Krimuldas Tautas namā. Pieteikšanās pasākuma norises laikā.

10. aprīlis plkst. 15.00 Krimuldas Tautas namā būs iespēja piedalīties pasākumā “Lieliem un maziem Lieldienu lustes!”. Ieeja – bez maksas.

Lieldienu laikā risināsies arī citi pasākumi, kas nav saistīti ar Lieldienu svinēšanu, tāpēc par tiem sīkāk aicinām uzzināt nedēļas nogales apkopojumā vai arī pasākumu kalendārā.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.