No 4. februāra līdz 20. martam Siguldas pils kvartāla apmeklētājus sagaida īsta krāsu pasaka – laternu gaismu festivāls “Brīnumzemē”. Viens no spilgtākajiem gaismas festivāliem Ziemeļeiropā, kuru raksturos tēma, kas aizgūta no Luisa Kerola pasakas “Alise Brīnumzemē”. Festivālā visai ģimenei būs iespēja piedzīvot gaismas efektu un zīda skulptūru radīto paralēlo, maģisko realitāti (pasākums apmeklējams “zaļajā režīmā”). Tāpat arī šajā laikā festivāla apmeklētāji aicināti paviesoties arī Siguldas pils kvartāla radošajās darbnīcās, suvenīru veikaliņos un meistarklasēs!
Siguldas pils kvartāls kļuvis par apmeklētāju iemīļotu vietu, kurā savu vietu atradušas arī mākslinieku darbnīcas, kas izceļas ar daudzveidīgi bagātu piedāvājumu un ļauj ikkatram atrast gan noderīgas lietas sev, gan dāvanas, lai radītu un piedzīvotu pozitīvas emocijas. Festivāla laikā plānotas izmaiņas Siguldas Jaunās pils un pilsdrupu darba laikā, par kurām vairāk iespējams uzzināt – šeit.
Radošās darbnīcas un piedāvājums meistarklasēm –
Rotu darbnīcas “Baltu rotas” piedāvājumā ietilpst seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu. Šis unikālais vēstījums tiek stāstīts tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās. Darbnīcā apskatāms arī gredzens, kas izmantots filmā “Nameja gredzens” un, piesakoties uz meistarklasi – šādu gredzenu var izgatavot ikviens! Maksimālais dalībnieku skaits meistarklasē – 5 personas. Iepriekšēja rezervācija obligāta. Kontakti – t.29295142.
Darbnīcas apmeklētājiem festivāla “Brīnumzemē” laikā līdz 13. martam pieejama 10% atlaide visām rotām, izņemot labdarības kolekcijas.
“Aromabreathe” darbnīca veido dabīgo kosmētiku, augu hidrolātu, zāļu tēju un aroma produktus. Te darbojas smaržu darbnīca, kurā ikviens interesents var pieteikties un izveidot pats sev piemērotu aromātu no dabīgām izejvielām. Darbnīcā iespējams iegādāties „Aromabreathe” gatavotus aromproduktus, kurus gatavojusi sertificēta aromterapeite Gunta Brante. Maksimālais dalībnieku skaits smaržu izgatavošanas meistarklasē – 10 personas. Iepriekšēja rezervācija obligāta. Kontakti – t.20234783.
Ādas artelī gan pieaugušie, gan bērni var vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus. Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem. Agrāk no ādas tika izgatavots gandrīz viss un arī mūsdienu pasaulē āda ir palikusi kā piesaistoša un moderna amatniecība. Dalībnieku skaits meistarklasē – 5 līdz 10 personas. Iepriekšēja rezervācija obligāta. Kontakti – t.26442590
Keramikas darbnīcā iespējams iepazīt procesu, kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā. Mākslas mīļotājus priecēs jau gatavā produkcija, kuru ir iespējams arī iegādāties. Darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Iepriekš piesakoties, iespējams izveidot savu māla svilpavnieku jeb svilpojošu putniņu, iemēģināt prasmes darbā ar virpu, izveidot savu krūzi, trauku vai cita veida suvenīru. Dalībnieku skaits meistarklasē – 5 līdz 10 personas. Iepriekšēja rezervācija obligāta. Kontakti – t.25932391, t.26995278.
Spieķu darbnīca aicina izdzīvot spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru un tagad arī daļu no Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma. 20.gadsimta sākumā, kad Sigulda attīstījās par pansiju un vasarnīcu centru un pastaigas pa Siguldas muižas īpašnieka kņaza Kropotkina ierīkotajām tā sauktajām Alpu takām kļuva īpaši populāras, spieķu izgatavošana un pārdošana kļuva par nozīmīgu peļņas avotu vietējiem zemniekiem. Tagad Spieķu dabrnīcā ikvienam ir iespēja izgatavot savu koka spieķīti un pat iegravēt kādus simbolus vai vārdus. Dalībnieku skaits meistarklasē – 5 līdz 10 personas. Iepriekšēja rezervācija obligāta. Kontakti – t.29425045.
Darbnīcas, kuras iespējams apmeklēt (meistarklases nenotiek) –
Tekstila darbnīcā unikāla iespēja ir apskatīt dažādas stelles – sviru stelles, gobelēnu stāvstelles, uz galda liekamās stelles. Darbnīcas lielākā vērtība ir senās Pētera Viļumsona stelles. Prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par austu izstrādājumu – šalli, spilvenu, galda celiņu, lupatu paklāju vai salveti. No noaustā auduma tiek izgatavotas arī somas, tauriņi un citi izstrādājumi. Tekstila darbnīcā var iegādāties jau saražoto produkciju, kā arī tiek pieņemti individuāli pasūtījumi. Tekstila izstrādājumi ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem – lina, vilnas un kokvilnas. Februārī un martā darbnīca pieejama tikai apmeklējumam, bet ne meistarklasei. Darba laiks no piektdienas līdz svētdienai no plkst.18.00 līdz plkst.21.00. Kontakti – t.28942446.
“Sajūtu Dimanti” piedāvā noformēt kāzu pieturvietu un uzburt svētku sajūtu burvību. Katra meitene sapņo pirms savas lielās kāzu dienas izbaudīt laiku ar draudzenēm skaistā vietā, burvīgā gaisotnē ar meiteņu čalām, smiekliem un šampanieša burpulīšiem.
Cloudberry Design Latvia ir Lindas Krūzes radīta darbnīca, kurā atradīsiet dizaina papīrlietas, plānotājus, sajūtu un atmiņu fotogrāfiju albumus, izglītojošas spēles bērniem un dāvanas raudzībām, kāzām un vecmeitu ballītēm. Plānotāji cilvēkiem, kuras vēlas sasniegt vairāk! Apmeklējums iepriekš jāpiesaka!
PIENALOTE zīmola apģērbs ir ar pievienoto vērtību – džemperi, T-krekli, legingi, kleitas, tunikas, apavi un citi izstrādājumi. Apdrukas tiek veiktas sietspiedes tehnikā ar dabai draudzīgām tekstila krāsām.
Ksenijas Daņilovas cepuru ateljē atvērts apmeklējumam no piektdienas līdz svētdienai no plkst.18.00 līdz plkst.21.00. Kontakti – t.20280789.
Informāciju par Siguldas pils kvartālu, visām tajā esošajām radošajām darbnīcām un iespējām kāzu ceremonijām, atradīsiet – šeit.