Jau šajā nedēļas nogalē, 24. septembrī, Siguldas pils kvartālā ar krāsainu un daudzveidīgu programmu noritēs ikgadējie “Zelta rudens karalistes svētki 2022”. Radošās darbnīcas lieliem un maziem, dizaina tirgus, koncerti un čempionāts “Spieķis un ķirbis” ieskandinās astronomiskā rudens iestāšanos.

Rudens karalistes svētki Siguldā norisinās jau trešo gadu, taču šogad pasākums solās būt īpaši vērienīgs, jo dalību pieteicis rekordliels tirgotāju skaits, karalistes svētkos pirmo reizi norisināsies rudens čempionāts, savukārt par muzikālo noformējumu rūpēsies pašmāju mūzikas leģendas grupa “Pērkons” un Ivo Fomins.

Ieskandinot jauno rudens sezonu, plkst. 12.00 kopā ar Absolventu orķestri Andra Muižnieka vadībā svinīgi tiks atklāta Rudens karalistes svētku diena. Plkst. 12.00–17.00 darboties sāks Lielās koka spēles, bet plkst. 13.00–17.00 mazākie pasākuma apmeklētāji gaidīti radoši izpausties “Bērni rada rudeni” darbnīcu zonā. Izjādes ar ponijiem, burbuļu prieki un citi mazi pārsteigumi ik uz soļa visas dienas garumā.

Tā kā Sigulda ir pilsēta ar sportisku dvēseli, šie svētki iezīmējas ar īpašu notikumu: čempionātu “Spieķis un ķirbis”, kur lokanību un prasmi varēs izmēģināt ikviens apmeklētājs profesionālu Siguldas Sporta centra treneru uzraudzībā, pierādot sevi dažādos ar Siguldu un rudens veltēm saistītos izaicinājumos. Lietā varēs likt gan muskuļus, gan smadzenes, piedaloties viktorīnās un konkursos. Neizpaliks arī pārsteigumu balvas un nominācijas. Par bērnu sportisko garu no plkst. 13.00 rūpēsies Ķepu patruļa, ar kuru kopā vingrosim Zelta rudens noskaņās.

Iemīļotais rudens tirdziņš visas dienas garumā šogad solās būt īpaši dāsns, jo dalību pieteicis ne tikai Dizaina tirgus, bet vēl vairāki desmiti amatnieku un gardumu tirgotāji no novada un visas Latvijas. Dizaina tirgū šoreiz akcents uz rudens kolekcijām – adījumiem, cepurēm un mājas apģērbu. Būs atrodama arī oriģināla bižutērija un juvelierizstrādājumi no sudraba un dabīgiem akmeņiem. Varēs iegādāt stilīgas lietas mājai un interjeram, kā arī apģērbus un rotaļlietas varēs katrs pērļu mednieks. Papildus Dizaina tirgum kvartālā darbosies arī “Radīts Siguldā” uzņēmēju tirgus, kas aicinās nobaudīt un iegādāties svaigi ceptu maizi, medu un citus Siguldā radītus našķus.

Siguldas pils kvartālā būs atvērti arī vietējie dizaina veikaliņi un studijas: Ksenijas Daņilovas izsmalcināto cepuru salons, “Baltu rotas”, “Pienalote”, “Cloudberry”, Ādas, Keramikas un Spieķu darbnīcas, kā arī papīrmākslas salons “Viktora vēstules”.

“Street food” zonā šogad būs satiekami gan iepriekšējos gados iecienītie burgeru un suši meistari, gan jauni dalībnieki: “Bosa burgers”, “2Eat Falafels&Hummus”, “OZO” restorāns, “Šefpavārs uz riteņiem”, “SUSHI Brothers”, “VegStop”, “Belgium Fries”, “BBQ foodtruck” – “Charlestons” un franču crepes no Siguldas “Che France”. Par pasākuma pozitīvo gaisotni, ieraujot ikvienu konkursos un viktorīnu virpuļos, parūpēsies pasākuma vadītājs Arvis Zēmanis.

No plkst. 19.00 apmeklētājus priecēs mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī leģendārā grupa “Pērkons”Biļetes cena uz abiem koncertiem ir 10 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā tiek piemērota 20% atlaide, Siguldas novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide. Pasākuma dienā atlaides netiek piemērotas!

Savukārt Siguldas Jaunā pils aicina iemūžināt rudens sagaidīšanu no putna lidojuma, uzkāpjot teju 21 metru augstā pils tornī, lai savām acīm pieredzētu rudens atnākšanu Gaujas senielejā.

Uz tikšanos Rudens karalistē Siguldā!

***

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.