Šogad skolēnu brīvdienas norit laika posmā no 24. decembra līdz 7. janvārim, kura laikā aicinām ikvienu Siguldas novada iedzīvotāju un ciemiņu piedzīvot neaizmirstamas un atmiņā paliekošas ziemas brīvdienas. Ieskaties mūsu piedāvājumā, izvēlies un dodies piedzīvojumos!

SLĒPOŠANAS IESPĒJAS

Slēpošana ir brīnišķīgs aerobais un prieka treniņš, kurā tiek nodarbinātas teju visas muskuļu grupas. Slēpošanas trases ir atvērtas un gatavas uzņemt visus aktīvos un sportiskos slēpot un snovot gribētājus – Pilsētas trase, Rāmkalni, Reiņa trase, Fischer slēpošanas centrs vai iepriekš zvanot un rezervējot vietu Kordes trasei. Apģērbies atbilstoši laikapstākļiem, ņem slēpes padusē un dodies iekarot virsotnes vai arī izvēlies kādu no distanču slēpošanas iespējām.

DISTANČU SLĒPOŠANAS IESPĒJAS NOVADĀ:

MĀLPILS SPORTA STADIONS, Sporta iela 1, Mālpils, Siguldas novads

ALLAŽU PAMATSKOLAS SPORTA CENTRA LAUKUMS, Allažu pagasts, Siguldas novads

MORES SPORTA LAUKUMS

KAMERŠĻŪKŠANA, KAMANAS UN RAGAVAS

Izbaudi dažādas adrenalīna pilnas ziemas aktivitātes, kuras neliks vilties!

Doties jautrā nobraucienā ar gumijas kameru trasē “Almucās”, ķert adrenalīna sajūtas dodoties uz vienu no retajām trasēm pasaulē, kuras apskate ir atvērta jebkuram interesantam ar iespējām veikt nobraucienus ar ziemas bobsleja kamanām, vučko un tā saukto tūristu atrakciju “varde”. Motokrosa cienītājiem patiks Motokrosa un kvadraciklu trase ”KMH” Inčukalnā. Bet mazliet savādākās ziemas adrenalīna sajūtas var piedāvāt izbrauciens Mores pagastā ar kamanām vai gaisa vagoniņu virs ziemīgās Gaujas senlejas.

IZKLAIDE

Tiem, kuri labprātāk izvēlas izklaides iespējas telpās, tad noteikti patiks KLIKK centra piedāvātās iespējas – elektrokartingi, skeitparks, tīklu parks un vēl dažādas citas aktiviātes. Arī Brīnumu mežs ir parūpējies, lai plašajās telpās būtu pieejamas atrakcijas ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēļu un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem. Bet filmu cienītājiem iesakām doties uz kino Lora un izvēlēties filmas savai gaumei.

IZJĀDES AR ZIRGIEM

Saimniecības “Jauno Jātnieku skola”, T. 28677177, “Ataugas” T. 26349908 un “Zuši” T. 29450363 piedāvā zirgu izjādes bērniem un pieaugušajiem, vizināšanos kamanās pa piesnigušām pļavām un mežiem. Kontakts ar zirgiem sniedz mieru, disciplīnu un atbildības sajūtu, kā arī lielisku fizisko treniņu. Nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās!

ZOO UN BRIEŽU PARKS

Safari parks “More”

Skaistie staltbrieži ziemas sniegā izskatās kā īsti Ziemassvētku vecīša palīgi! Briežu saimniecībā “More” ir iespējams iepazīt to dažādās šķirnes un kopīgi vienojoties ar saimniekiem briežus arī pabarot. Nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās! T. 29450363

Siguldas zoo

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lemūrus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. 

DABAS TAKAS UN PĀRGĀJIENU MARŠRUTI

Dabas takas un pārgājienu maršruti

Pastaigas svaigā gaisā ir neatņemama sastāvdaļa, lai nomierinātu prātu un izkrāsotu savu ikdienu! Ieskaties dabā, tā vienmēr ir mainīga un krāšņa. Dodoties pastaigā apģērbies atbilstoši laikapstākļiem, atceroties paņemt līdzi ūdens un enerģijas rezerves.

PILIS UN MUIŽAS

Esi atklājējs! Siguldas novadā atrodas vairākas senas pilis un muižas, kuras slēpj vairākus interesantus noslēpumus. Atver zināšanu dārgumu lādi un atklāj vēsturiskās liecības par gadsimtiem senām pilīm un muižām. Turaidas muzejrezervātā šobrīd skatāms “Skanošo puzuru dārzs saules gada ritmos”, savukārt Siguldas pils kvartālā iespējams saklausīt un apskatīt – Ziemassvētku lielformāta mākslas gaismas objektus.

RADOŠĀS DARBNĪCAS

Ja vēlies pavadīt savas brīvdienas pavadīt radoši, tad Baltu rotu darbnīcā ir iespēja izgatavot piekariņu ar S! (Sigulda aizrauj) simbolu vai senu saules simbola motīvu vai dizaina piekariņu. Tiem, kuriem tuvāki ir koka materiāli jādodas ciemos uz Spieķu darbnīcu kur var izgatavot savu spieķi, sākot no vārīšanas un mizas lobīšanas līdz pat spieķa locīšanai. Savukārt Ādas arteļa darbnīcā gan pieaugušie, gan bērni var vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus. Bet tiem, kuriem patīk keramika, tad mūsu keramikas darbnīcas meistars iepazīstinās, kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā.

ATPŪTA ŪDENĪ

Arī ziemā var ļauties ūdens priekiem. Dodies uz Siguldas Sporta centrs, Mālpils Sporta centrs vai Krimulas sporta centrs un atrodi sev tīkamāko nodarbi. Centros ir hidromasāžas vanna, dažādi baseini,kā arī bērnu ūdens atrakciju un ūdens slīdrenes 40 metru garumā. Tiem, kuri vēlas sasildīties patiks dažādu veidu saunas, pirtis un dušas.

ĢIMENĒM DRAUDZĪGAS ĒDINĀŠANAS VIETAS

Ģimenes brīvdienās noteikti ir jāparūpējas arī par gardu maltīti un Siguldas novada kafejnīcas, krodziņi un restorāni noteikti būs padomājuši par to, lai katram būtu iespēja izvēlēties garšīgus ēdienus, dzērienus un desertus. Tāpēc droši apskati dažādos piedāvājumus novada ēdināšanas uzņēmumiem.