Turaidas muzejrezervātā, sadarbojoties ar Siguldas novada pašvaldību, izveidota sākusi “Jauno arheologu skola”. Pirmajā nodarbībā novada jaunieši kopā ar Dr. hist. G. Zemīti iepazinās, kā arheoloģija no senlietu vākšanas ir kļuvusi par zinātni, vienlaikus iepazīstot senlietas, kas raksturo Latvijas vēsturi no aizvēstures līdz pat 19. gadsimtam.

“Jauno arheologu skolas” mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un zināšanas par arheoloģiju kā zinātņu nozari un sava novada arheoloģisko mantojumu. Turpmāko nodarbību gaitā dalībnieki iepazīs gan muzeju lomu arheoloģiskā mantojuma izpētē, saglabāšanā un popularizācijā, kā arī praktiski dabā dosies iepazīt Siguldas novada nozīmīgākos arheoloģiskos pieminekļus.

“Jauno arheologu skola” joprojām ir atvērta interesentiem un aicina skolēnus (vecumā no 14 līdz 18 gadiem) pieteikties turpmākajām nodarbībām!

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.