Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs skolēnu vasaras brīvlaikam, ko no 1.jūnija līdz 31. augustam baudīs skolēni, iesaka dažādus dabas maršrutus, aktīvas pastaigas, asas izjūtas, iekštelpu izklaides, ūdens priekus un citas Siguldas novada aktivitātes, ko pavadīt kopā ar visu ģimeni. Aplūko, smelies idejas, kā skolēnu brīvlaiku pavadīt aizraujoši, un brauc ciemos uz Siguldas novadu!

Disku golfs

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? Tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Siguldas novadā pieejamas 3 disku golfa trases:

  • Inčukalna medību pils teritorijā, tajā nav disku noma, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama;
  • Lēdurgas dendroparkā, kur pieejama arī disku noma. Iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 25549747;
  • disku golfa laukums “Reinis”. Pieejama disku noma, bet ir iespēja spēlēt ar savu inventāru. Iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 29272255.

Safari parks “More”

Pirmais privātais briežu dārzs Latvijā darbojas kopš 1995. gada. Vairāk nekā 400 dambriežu un Eiropas staltbriežu (baltais un sarkanais) ganās 170 hektāru lielā aploku teritorijā. Safari parks “More” piedāvā izzināt savvaļas dzīvniekus – staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus, pavisam kopā aptuveni 500 dzīvniekus. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 29444662.

Siguldas Zoo

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lemūrus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. 

Gaisa trošu ceļš (vagoniņš)

Siguldas vagoniņš piedāvā braucienu pār Gaujas senieleju, skatam paverot burvīgu ainavu vairāku kilometru tālumā, iekļaujot Siguldas un Turaidas pili, Krimuldas muižu, kā arī bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”. Vagoniņš savieno abus upes krastus 1025 metru platumā un 43 metru augstumā. Gaisa vagoniņš ir senākais šāda veida transporta līdzeklis Baltijas valstīs. Rezervācija nav nepieciešama.

Piedzīvojumu parks “Tarzāns”

Baltijā lielākais brīvdabas piedzīvojumu parks izklaidēs visu ģimeni! Te atradīsiet šķēršļu trasi kokos, batutu parku, milzu šūpoles, katapultu un citas atrakcijas. Parkā atrodas rodeļu trase, kas ir izvietota uz vienas no stāvākajām nogāzēm Latvijā.

Siguldas futbolgolfa parks

Siguldas futbolgolfa parks ir ģimenes izveidota atpūtas vieta. Baltijā pirmais 18 bedrīšu futbolgolfa parks, kas atrodas gleznainajā Gaujas Nacionālajā parkā. Spēlējot futbolgolfu, pastaigu brīvā dabā var pārvērst aizraujošā piedzīvojumā. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 26022919.

Siguldas sporta centrs

Daudzfunkcionāls sporta centrs ar mūsdienīgu sporta aprīkojumu, 25 metru peldbaseinu, smagatlētikas un trenažieru zāli, 100 metru skrejceliņu. Ģimenes ar bērniem novērtēs Ūdens parku ar divām slīdrenēm, trīs dažādam pirtīm, SPA vannu, pretstraumju baseinu un bērnu ūdens atrakciju stūrīti. Grupu nodarbību, Spēka zāles, Ūdens parka un peldbaseina apmeklējumu jārezervē mobilajā lietotnē Bookla.

Lāzertags “Poligons 1”

Ja trūkst adrenalīna vai vienkārši vēlies sevi neparasti izklaidēt, tad pieņem Lāzertaga izaicinājumu! Šī komandas spēle aizraus ikvienu, turklāt tā lieliski saliedē kolektīvu – tikai kopējiem spēkiem varēs paveikt spēles misiju. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 20207293 vai tīmekļa vietnē www.poligon-1.lv.

“Klikk” – aktīvās atpūtas un izklaides centrs

“KLIKK” centrs ir lielākais iekštelpu izklaides centrs Latvijā. Vieta, kur gūt pozitīvas un aizraujošas emocijas visai ģimenei. Šobrīd centrā pieejamās aktivitātes un izklaides: elektrokartingi, skeitparks, tīklu parks, Nerf laukums un ballītes. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 27008090 vai tīmekļa vietnē www.klikk.lv.

Brīnumu mežs

Bērnu izklaides centrs iekštelpās, bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Centra 430 kvadrātmetru plašajās telpās pieejama trīsstāvīga atrakcija ar šķēršļu joslu, slidkalniņiem, bumbu baseinu, šūpolēm un labirintu, kā arī divi batuti, Xbox spēļu un deju grīda, galda futbols un atsevišķi norobežots spēļu laukums centra mazākajiem apmeklētājiem (0–3 gadi).Rezervācija nav nepieciešama.

Kino Lora

Trīs dažādās kino zālēs iespējams noskatīties jaunākās kinofilmas izcili komfortablos apstākļos. Lielie ādas krēsli aprīkoti ar galdiņiem, kuros iestrādāts apgaismojums ērtākai ēdiena baudīšanai un servisa poga viesmīļa izsaukšanai. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.kinolora.lv.

Motokrosa un kvadraciklu trase “KMH”

Moto trase izvietota Inčukalnā, 12 kilometru attālumā no Siguldas. “KMH” trase ir vieta, kur uzlādēties, apgūt jaunas iemaņas un aktīvi pavadīt laiku kopā ar draugiem, kolēģiem un ģimeni. “KMH” noma piedāvā tikai pārbaudītu ražotāju mototehniku (Honda, KTM, Suzuki, Yamaha un Polaris kvadricikli un krosa motocikli). “KMH” ir iespējams arī iegādāties un pasūtīt O’Neal motokrosa un BMX ekipējumu. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 27000061

Spēle “Escape Town”

Spēle ir paredzēta visiem, kas alkst sevi izaicināt un ir gatavi ļauties spilgtām emocijām. Šīs spēles ietvaros komandas nonāks Auchiburgas pilsētā, kas pēc 1942. gada pagaidu pamiera noslēgšanas ir sadalīta trīs ietekmes zonās – vācu, krievu un amerikāņu. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 22129065.

Izlaušanās spēle no pazemes bunkura

Bunkura Volfenšteina pamata uzdevums spēlētājiem ir izlauzties no bunkura, izmantojot loģiku, uzmanību un veiklību. Lai veiksmīgi izkļūtu ārā, būs jādeaktivizē pašiznīcināšanās ierīce, kas paslēpta bunkura tumšajos gaiteņos. Šajā kvestā (spēļu istabā) ir iekļauti lāzertaga elementi, tāpēc katrs no spēlētājiem tiks pie sava lāzertaga ieroča, lai varētu pasargāt sevi un savus komandas biedrus. Šī būs ar adrenalīnu piesātinātākā izlaušanās kādā jebkad esi bijis. Ja trūkst adrenalīna vai vienkārši vēlies sevi neparasti izklaidēt, tad pieņem Lāzertaga izaicinājumu. Šī komandas spēle aizraus ikvienu, turklāt tā lieliski saliedē kolektīvu – tikai kopējiem spēkiem varēsiet paveikt spēles misiju. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 20207293 vai tīmekļa vietnē www.poligon-1.lv.

Izjādes ar zirgiem:

Ataugas

Izjādes ar zirgiem, bērnu vizināšana, jāšanas prasmju apgūšana. Piedāvājumā arī atpūtas vieta ar nojumi, grilu un ugunskura vietu. Iespēja organizēt atpūtu bērnu dārzu grupiņām, skolēniem, kā arī citiem kolektīviem. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 26349908.

Zuši

Izjādes ar zirgiem instruktora pavadībā pa meža takām un gar Gaujas krastu. Pēc interesentu vēlēšanās pieredzējis instruktors apmāca iesācējus sagatavot zirgu izjādei, lai labāk ar to iepazītos un sadraudzētos, un apgūt jāšanas prasmi. Bērnu vizināšanos un iesācēju apmācības notiek laukumā instruktora vadībā un uzraudzībā. Saimniecība “Zuši” piedāvā arī vizināšanos līnijdroškā un ziemā – kamanās. Sporta aktivitātēm un atpūtai, starp Gauju un dīķiem ir izveidots labiekārtots laukums ar galdiem, soliem un ugunskura vietām. Nepieciešama iepriekšēja rezervācija, zvanot uz tālruņa numuru 29450363.

Augusta stalis

“Augusta stallis” atrodas savulaik tik zināmās Mālpils dārzniecības teritorijā. Šobrīd saimniecībā atrodas 11 pašu zirgi, kā arī citu īpašnieku zirgi. Saimnieki ir ieguldījuši savu mīlestību un darbu vides sakārtošanā un vēlas dāvāt prieku tiem, kas grib iepazīt un saprast zirgu, saņemot milzīgu mīlestības, prieka un enerģijas devu.

Pārgājienu un velo maršruti

Tiem, kas iecienījuši dabā doties ar velosipēdiem vai kājām – Siguldā ir pieejami dažādas grūtību pakāpes velo un kājinieku maršruti. Iespēja iepazīt Siguldu un novadu, atrodot jaunas, līdz šim neizstaigātas takas, vai pieturoties pie pārbaudītām vērtībām.

Muzeji un ekspozīcijas Siguldas novadā

Nāc iekšā, jaunais cilvēk! Ar šādiem vārdiem apmeklētājus sagaida mūsdienīga un interesanta ekspozīcija par rakstnieku, dramaturgu, dzejnieku un korespondentu Anšlavu Eglīti. Tālrunis informācijai 26752873.

Mores kauju muzejs ekspozīcija veltīta Mores kauju piemiņai un to nozīmīgajiem pavērsieniem 2. Pasaules kara laikā, kā arī 19. un 20. gadsimta mājsaimniecības un amatniecības priekšmetiem. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29446115.

Turaidas muzejrezervāta 42 hektārus lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā, sākot ar 11. gadsimtu, un ir apmeklētākais muzejs Latvijā. Viduslaiku pils un baznīca, Gaujas lībieši, senais muižas centrs un Dainu kalns – katram savs stāsts. Turaidas vēsturiskais centrs attīstījies vairāk nekā tūkstoš gadu ilgā laika posmā. Notikumi, kuri risinājušies Turaidas vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Turaidas muzejrezervāts garo gadsimtu kultūrvēsturiskā mantojuma atstātās liecības glabā, pēta un veido pieejamas sabiedrībai. Rezervācija nav nepieciešama.

Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, ko pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna veiktā pārbūves projekta 1937. gadā uzskatīja par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā. 1937. gada pārbūves projekta laikā pilī tika izveidots unikāls nacionālā romantisma interjers, kas saglabāts līdz mūsdienām un restaurēts laikā no 2017. līdz 2021. gadam. Pārbūves laikā pils tornī izbūvētas kāpnes, kas savieno pirmo stāvu ar pagrabstāvu. Pēc restaurācijas pilī iekārtota ekspozīcija par pils vēsturi. Rezervācija nav nepieciešama.

Siguldas pils kvartāls un Radošās amatnieku darbnīcas

Vēlies apgūt jaunas prasmes, izzināt kā top Siguldas spieķi vai keramikas izstrādājumi? Aicinām apmeklēt Siguldas pils kvartālu, kurā visu šo un vēl daudz ko citu vari apgūt, piesakoties uz amatnieku darbnīcām.

Siguldas pils kvartālā atrodas: