Novembrī Siguldas novadā norisināsies dažādi pasākumi, pieminot tos, kas atdeva dzīvību par Latvijas brīvību, un gatavojoties Latvijas 105. dzimšanas dienai. Valsts svētku nedēļā būs iespēja apmeklēt svētku koncertus, balles un piedalīties citās norisēs. Godinot Latviju, aicinām piespraust pie apģērba lentīti valsts karoga krāsās.

10. novembrī plkst. 17.00 Inčukalnā par godu Lāčplēša dienai notiks lāpu gājiens no Inčukalna pamatskolas un vedīs uz Inčukalna Vecajiem kapiem. Svētku pasākums – Aleksandra parka estrādē. Piemiņas brīdis un varoņu godināšana pie pieminekļa Raganas kaujā kritušajiem.

10. novembrī plkst. 18.00 Mālpilī norisināsies lāpu gājiens no Mālpils Kultūras centra. Šogad par godu Lāčplēša dienai aicinām pievienoties simboliskā lāpu gājienā – kopīgi dosimies gaismas ceļā un veidosim gaismas mežu Mālpils parkā. Gājiena noslēgumā vienosimies spēka dziesmā un godināsim Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus.

11. novembrī plkst. 12.00– 16.00 Lēdurgā norisināsies sacensības “Lāčplēša kauss” – svara stieņa spiešana guļus uz atkārtojumu skaitu. Reģistrēšanās sacensībām plkst. 10.30–12.00. Plkst. 13.00–16.00 varēs kopīgi veidot maskēšanās tīklu, atbalstot Ukrainas karavīrus. Tajā pašā laikā notiks arī gaismas lukturu darbnīca. Savukārt no plkst. 16.00 iespēja savus gaismas lukturus likt kopīgā zīmē zālājā pie Lēdurgas Kultūras nama. Plkst. 16.30 ikviens aicināts doties gaismas ceļā pa taku “Lapu upe Lēdurga” (gājiens – 1,2 kilometri, skrējiens – 3,6 kilometri).

11. novembrī no plkst. 18.00 līdz 21.00, atzīmējot Lāčplēša dienu un godinot Brīvības cīņās kritušos, Siguldas pils kvartālu ieskaus īpaša noskaņa un ugunskuru stāsti “Tik, cik būs uguņu uz katra kalna, tik mēs arī dzīvosim”. Ikviens ir aicināts individuāli nolikt piemiņas svecītes par godu tiem, kas aizstāvēja mūsu dzimteni, bet Siguldas Jaunās pils tumšie mūri atdzīvosies sajūtu rakstu šautrās un cilvēku aizdegtajās digitālajās svecēs, simboliski piepildot ar gaismu Latvijas kontūru. Kā brīvības liecība pils torņa smailē plīvos Latvijas karogs, kuru ieskaus tumšās novembra debesis šķeļoši gaismas vāli. Kā mūsu senču drosmes atgādinājums pils dārzā uzplaiksnīs sarkanbaltsarkanu gaismu spēle un karavīru dziesmu spēks, bet dzīvā uguns simbolizēs mūžīgu cieņu Latvijas varoņiem.

11. novembrī plkst. 15.00 Allažos norisināsies lāpu gājiens, kas vedīs līdz pagasta pārvaldes ēkai, atzīmējot Lāčplēša dienu un Brīvības cīņās kritušo piemiņu. Gājienā piedalīsies Zemessardzes 27. bataljona pārstāvji. Pulcēšanās pie Allažu pamatskolas plkst. 15.00, gājiena sākums – plkst. 16.00.

11. novembrī plkst. 16.00 Krimuldas Tautas namā izrādīs dokumentālo filmu “Astra” par cilvēku ar nesalaužamu garu un stipru mugurkaulu – Gunāru Astru –, kurš drosmīgi rīkojās saskaņā ar savu sirdsbalsi, būdams pārliecināts, ka Latvija reiz būs brīva. Biļetes cena – 3 eiro.

11. novembrī plkst. 17.00 aicinām lielus un mazus morēniešus doties lāpu gājienā, pieminot brīvības cīnītājus un atceroties mūsu valstij būtiskos vēstures notikumus. Plkst. 17.00 pulcēšanās Mores kauju piemiņas parkā. Vienojoties gaismas ceļā, dosimies uz Mores kauju muzeju. Aicinām līdzi ņemt lāpas un svecītes.

11. novembrī plkst. 18.00 Mālpils Kultūras centrā izskanēs koncerts “Mārtiņš Brauns – Latvijai”. Koncerta programma aptver komponista kordziesmu mantojumu no pašiem tā sākumiem – 1982. gada, kad, Edgara Račevska rokas vadīta, Latvijas Radio kora sniegumā pirmo reizi izskanēja barokāli kameriskā “Ziedu kompozīcija”, līdz partitūrai “Ziemeļmeitas” ar Brauna iedomātas valodas zilbēm, ko reizē ar gaišu pirmatskaņojuma sveicienu sūtīsim Mārtiņam uz veļu valstību. Koncertā piedalās: Andis Klučnieks (flauta), Kristians Kalva (flīģeļhorns), Henrijs Brants (taustiņi, perkusijas), Juris Kristons (taustiņi), Mārcis Lipskis (bass), Reinis Tomiņš (vibrofons, marimba), Egils Kupčs (gaismas), Andris Ūze (skaņa) un Latvijas Radio koris; diriģents – Kaspars Putniņš. Biļetes pieejamas Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista un “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. Biļetes cena – 20 un 25 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 % atlaide.

16. novembrī plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis koncertzālē izskanēs valsts svētku koncerts “Ja es būtu Latvija”. Piedalās Mūzikas nodaļas ansambļi, koris, Siguldas Jauniešu kamerorķestris un jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”. Ieeja – bez maksas.

16. novembrī plkst. 18.30 Inčukalna Tautas namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts. Piedalās bērni un jaunieši. Ieeja – bez maksas.

17. novembrī plkst. 17.00 un 19.30 Inciema tornī varēs noskatīties filmu “Mana brīvība”, kas vēsta par pārmaiņu laiku Latvijā. Brīvdomīgā un harizmātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par Atmodas laika zvaigzni, tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē. Biļetes cena – 3 eiro; biļetes pieejamas tikai iepriekšpārdošanā Anšlava Eglīša ekspozīcijā.

17.  novembrī plkst. 19.00 Lēdurgas Kultūras namā izskanēs valsts svētku koncerts ar vietējo pašdarbības kolektīvu dalību. Ieeja – bez maksas. Plkst. 22.00 – svētku balle “Tradīcijas ir un paliek tradīcijas”. Biļetes cena – 12 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 10 eiro. Pieteikt galdiņu un iegādāties biļetes var Lēdurgas Kultūras namā (tālruņa numurs 29166140).

17. novembrī plkst. 21.00 Siguldas pagasta Kultūras namā norisināsies valsts svētku balle ar grupu “Perlamutrs”. Grupas piedāvājumā būs daudzpusīgs un bagātīgs dziesmu repertuārs, kurā apvienotas iemīļotākās latviešu dziesmas, kā arī ārzemju mūzikas pērles. Biļetes cena – 15  eiro, ar Siguldas novada ID karti – 12 eiro. Pasākums pie galdiņiem. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties “Siguldas devona” biļešu kasē līdz 14. novembrim.

17. novembrī plkst. 21.00 Inčukalna Tautas namā notiks svētku balle kopā ar grupu “Sikspārnis”. Biļetes cena  – 7  eiro, iepriekšpārdošanā ar Siguldas novada ID karti – 5 eiro.

17. novembrī plkst. 19.00 Mālpils Kultūras centrā izskanēs valsts svētku koncerts. Ieeja – bez maksas. Savukārt plkst. 21.30 Mālpils Kultūras centrā norisināsies valsts svētku balle kopā ar grupu “Tirkizband”. Biļetes cena – 10 eiro, ar Siguldas novada ID karti – 20 % atlaide.

18. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Gaujas klubs aicina svinēt Latvijas dzimšanas dienu. Iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Izgatavo savu sveci vai vēja zvanu par godu Latvijas 105. gadskārtai”. Te varēs arī noklausīties stāstus par Gaujas kluba auto eksponātiem un to vēsturi un apskatīt Informatīvu stendu ekspozīciju, kas tapusi “Atraktīvas ekspozīcijas izveide Gaujas kluba apmeklētājiem” projekta ietvaros.

18. novembrī plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons” Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu varēs nosvinēt ar ekspresīvās grupas “DaGamba” muzikālajiem koncertstāstiem. Jaunajā koncertprogrammā tikai grupas mūziķiem raksturīgajā manierē sakausēta akadēmiskās mūzikas tēva, izcilā komponista Johana Sebastiāna Baha mūzika un vienas no ietekmīgākajām rokgrupām pasaulē – “Rage Against The Machine”– daiļrade. Koncertā būs dzirdama gan “DaGamba” jaunā koncertprogramma, gan klausītāju jau iemīļoti skaņdarbi. Bezmaksas ieejas kartes var izņemt kultūras centra “Siguldas devons” kasē no 1. novembra. Limits vienam cilvēkam – 5 ieejas kartes.

18. novembrī plkst. 17.00 Krimuldas Tautas namā izskanēs koncertprogramma “Līgo, Daugaviņ”, kurā dziedātāja Ilze Rijniece, koklētāja Samanta Ceruka un perkusionists Valters Krišāns atskaņos latviešu komponistu dziesmas, kas sirdīm liek pukstēt tēvzemes pulsā. Ieeja koncertā  – bez maksas. Savukārt plkst. 21.00 tautas namā norisināsies svētku balle kopā ar grupu “Bērnudārzs”. Pasākums pie galdiņiem. Biļetes cena – 10 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā  – 20 % atlaide. Biļetes var iegādāties Krimuldas Tautas namā un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā Raganā.

18. novembrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 Allažos, Zaļkalna ielā 3, būs iespēja apmeklēt gaismas elementu šovu, varēsim svinēt kopā un ietērpt Allažu pagastu patriotiskās krāsās. Visi ir aicināti papildināt burtu kontūru “LATVIJA” ar savu svecīti Zaļkalna ielā 3A. Ieeja  – bez maksas.

Pasākumos var tikt veiktas izmaiņas. Aicinām sekot līdzi informācijai šeit!