Kalni un lejas, pakāpieni, trepes un citi šķēršļi, kas ved augšā vai lejā – tas vienmēr ir par Siguldu. Kā vienu no lieliskiem veidiem, kā apskatīt kādu no objektiem, pārbaudīt savus spēkus, mērojot dažādus augstumus, kritumus un vienlaikus sasildīties, var izmantojot iespēju uzkāpt tornī! Kurā no Siguldā pieejamiem torņiem vari uzkāpt visātrāk? No kura torņa skats varētu būt visbaudāmākais? Atliek tikai izvēlēties!

Izmanto iespēju uzkāpt kādā no torņiem! Tas ir stāsts par gadalaiku, kurā acīm paveras miglas dūmakā dziestošas ainavas un vienā ritmā elpo Gaujas senielejas koku galotnes.

Livonijas ordeņa Siguldas pils – senākā no novada pilīm. Ikvienam ir iespēja uzkāpt Dienvidu un Ziemeļu torņos, staigāt pa mūra sienām, izbaudīt senatnīguma auru un ainavas, kas paveras no torņa uz Gaujas senieleju un pārējiem pilsētbūvniecības pieminekļa vēsturiskajiem centriem. Torņu apmeklējums iekļauts pils ieejas biļešu cenā.

Siguldas pils kvartālā atrodas Siguldas Jaunā pils, kas ir 1878. gadā būvēta ēka un tikai nesen piedzīvojusi rekonstrukcijas darbu noslēgumu. Tagad tā ir pieejama apmeklētājiem, lai baudītu savām acīm nacionālā romantisma interjeru, mūsdienīgas mākslas ekspozīcijas un apmeklētu daudzveidīgu kultūras norišu programmu, kā arī tajā iespējams organizēt svinīgas laulību ceremonijas un uzkāpt pils tornī, kas izmēros pielīdzināms sešu stāvu mājas augstumam! Torņa apmeklējums iekļauts pils ieejas biļešu cenā.

Krimuldas muižā atrodas salīdzinoši nesen atjaunots skatu tornītis, no kura redzēsiet Gaujas senieleju, Bobsleja un kamaniņu trasi, Gaujas tiltu, Livonijas ordeņa Siguldas pili un Siguldas Jauno pili. Krimuldas muižas tornīša renovācija tika uzsākta 2019. gada pavasarī, darbi noslēdzās 2020. gada aprīlī. Atjaunošanas darbu laikā izveidotas jaunas margas, skatu laukumam ieklāta jauna grīda. Arī vēsturiski tornītis izskatījies tāds, kā šobrīd pēc atjaunošanas, kā arī kalpoja līdzīgam mērķim – priecēt muižas viesus ar skaistiem Gaujas senielejas skatiem. Torņa apmeklējums ir par maksu un vēlams iepriekš pieteikties, zvanot t.29111619.

Izaicinošāks būs kāpiens Turaidas pils tornī! Turaida – vieta, ko tās pirmie iedzīvotāji – lībieši – dēvējuši par Dieva dārzu. Turaidas muzejrezervāta ēkās iekārtotas ekspozīcijas, kas vēsta par dažādu laika posmu notikumiem, ļaužu dzīvi, amatiem un tradīcijām. Muzejrezervāta vizuālā dominante ir Turaidas pils – tās varenais, no sarkanajiem ķieģeļiem būvētais tornis – bergfrids – redzams no vairākiem skatu punktiem arī Gaujas pretējā krastā. Torni izmantoja apkārtnes novērošanai un kā pēdējo patvēruma vietu arī pils ielenkuma gadījumā. Tornim ir 5 stāvi, tā skatu laukums atrodas apmēram 30 metru augstumā. Torņa apmeklējums iekļauts muzejrezervāta ieejas biļetes cenā.

Pilsētvides aplūkošanai no augšas, pieejams tornītis Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Dievnams rakstos pirmoreiz minēts 1483. gadā un draudzes aizbildņi bijuši kņazu Kropotkinu ģimene. Interesanti, ka laikā no 1965.-1990. gadam Siguldas baznīca bija vienīgais darbojošais dievnams. Izmanto iespēju uzkāpt baznīcas tornītī gan pēc dievkalpojuma apmeklējuma, gan jebkurā citā dienā.