Skaistas, mūsdienīgas un ikdienā noderīgas lietas iespējams ne tikai iegādāties, bet arī radīt pašam, atrodot zinošu meistaru, kas prot pastāstīt un pamācīt. Tuvojoties svētku laikam, aicinām ieplānot radošo darbnīcu apmeklējumu un izgatavot vērtīgas lietas gan savam priekam, gan svētku dāvanai, lai iepriecinātu kādu īpašu cilvēku.
Ieskaties darbnīcu stāstos, atrodi tīkamāko un radi sev jaunu piedzīvojumu!
Dzintaru darbnīcā jūs sagaidīs meistars trešajā paaudzē – Harijs Jākobsons, un iepazīstinās ar nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī aicinās piedalīties praktiskā nodarbībā. Atraktīvs un piedzīvojumiem pilns stāstījums atklās apmeklētājiem dzintara daudzšķautņainās īpašības, tā apstrādes procesa īpatnības, mācīs, kā atšķirt īstu dzintaru no viltojuma, un kāda veida dzintari sastopami dabīgā vidē. Darbnīcā ir iespējams iegādāties no dzintara veidotus suvenīrus.
Siguldas pils kvartāls kļuvis par apmeklētāju iemīļotu vietu, kurā savu vietu atradušas arī mākslinieku darbnīcas, kas izceļas ar daudzveidīgi bagātu piedāvājumu un ļauj ikkatram atrast gan noderīgas lietas sev, gan dāvanas, lai radītu un piedzīvotu pozitīvas emocijas.
Rotu darbnīcas “Baltu rotas” piedāvājumā ietilpst seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu. Šis unikālais vēstījums tiek stāstīts tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās. Darbnīcā apskatāms arī gredzens, kas izmantots filmā “Nameja gredzens” un, piesakoties uz meistarklasi – šādu gredzenu var izgatavot ikviens!
Tekstila darbnīcā unikāla iespēja ir apskatīt dažādas stelles – sviru stelles, gobelēnu stāvstelles, uz galda liekamās stelles. Darbnīcas lielākā vērtība ir senās Pētera Viļumsona stelles. Prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par austu izstrādājumu – šalli, spilvenu, galda celiņu, lupatu paklāju vai salveti. No noaustā auduma tiek izgatavotas arī somas, tauriņi un citi izstrādājumi. Tekstila darbnīcā var iegādāties jau saražoto produkciju, kā arī tiek pieņemti individuāli pasūtījumi. Tekstila izstrādājumi ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem – lina, vilnas un kokvilnas.
“Aromabreathe” darbnīca veido dabīgo kosmētiku, augu hidrolātu, zāļu tēju un aroma produktus. Te darbojas smaržu darbnīca, kurā ikviens interesents var pieteikties un izveidot pats sev piemērotu aromātu no dabīgām izejvielām. Darbnīcā iespējams iegādāties „Aromabreathe” gatavotus aromproduktus, kurus gatavojusi sertificēta aromterapeite Gunta Brante.
Papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules” no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem tiek radītas oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs. Papīra liešana, vēstuļu rakstīšana uz rokām darināta papīra. Sadarbībā ar “Latvijas Pastu” darbnīcā darbojas īpaša pasta stacija, kurā ikviens var uzrakstīt un nosūtīt sveicienus saviem mīļajiem visā pasaulē.
Ādas artelī gan pieaugušie, gan bērni var vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus. Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem. Agrāk no ādas tika izgatavots gandrīz viss un arī mūsdienu pasaulē āda ir palikusi kā piesaistoša un moderna amatniecība.
Keramikas darbnīcā iespējams iepazīt procesu, kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā. Mākslas mīļotājus priecēs jau gatavā produkcija, kuru ir iespējams arī iegādāties. Darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaistīties paši. Iepriekš piesakoties, iespējams izveidot savu māla svilpavnieku jeb svilpojošu putniņu, iemēģināt prasmes darbā ar virpu, izveidot savu krūzi, trauku vai cita veida suvenīru.
Spieķu darbnīca aicina izdzīvot spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru un tagad arī daļu no Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma. 20.gadsimta sākumā, kad Sigulda attīstījās par pansiju un vasarnīcu centru un pastaigas pa Siguldas muižas īpašnieka kņaza Kropotkina ierīkotajām tā sauktajām Alpu takām kļuva īpaši populāras, spieķu izgatavošana un pārdošana kļuva par nozīmīgu peļņas avotu vietējiem zemniekiem. Tagad Spieķu dabrnīcā ikvienam ir iespēja izgatavot savu koka spieķīti un pat iegravēt kādus simbolus vai vārdus.
“Sajūtu Dimanti” piedāvā noformēt kāzu pieturvietu un uzburt svētku sajūtu burvību. Katra meitene sapņo pirms savas lielās kāzu dienas izbaudīt laiku ar draudzenēm skaistā vietā, burvīgā gaisotnē ar meiteņu čalām, smiekliem un šampanieša burpulīšiem.
Cloudberry Design Latvia ir Lindas Ķuzes radīta darbnīca, kurā atradīsiet dizaina papīrlietas, plānotājus, sajūtu un atmiņu fotogrāfiju albumus, izglītojošas spēles bērniem un dāvanas raudzībām, kāzām un vecmeitu ballītēm. Plānotāji cilvēkiem, kuras vēlas sasniegt vairāk!
PIENALOTE zīmola apģērbs ir ar pievienoto vērtību – džemperi, T-krekli, legingi, kleitas, tunikas, apavi un citi izstrādājumi. Apdrukas tiek veiktas sietspiedes tehnikā ar dabai draudzīgām tekstila krāsām.
Turaidas muzejrezervāts – Turaidas muzejrezervāta 42 hektārus lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem. Muzejrezervāta ēkās iekārtotas ekspozīcijas, kas vēsta par dažādu laika posmu notikumiem, ļaužu dzīvi, amatiem un tradīcijām, kā arī iekārtotas divas darbnīcas.
Smilšu galerija. Siguldas/Turaidas mākslinieks Elmārs Gaigalnieks, teju 20 gadus, eksperimentējot ar smiltīm, radījis savu autortehniku – krāsainas, telpiskas, nocietinātas smilšu gleznas, bērtas ar Siguldas smiltīm. Mākslinieks piedāvā paviesoties atvērtā darbnīcā un apskatīt smilšu gleznas, unikālu smilšu kolekciju no visiem pasaules kontinentiem, apskatīt vienīgo darbojošos Latvijas vulkānu. Iepriekš piesakoties, iespējams noskatīties smilšu izrādi, rezervēt piedāvājumu jaunlaulātajiem kāzu dienā vai piedalīties gleznošanas meistarklasē ar krāsām.
Turaidas smēde – neliela metālkalēju darbnīca. Smēdes kalēja darba pieredze ir kopš 1992. gada, bet smēde patstāvīgi strādā no 1998. gada, piedāvājot apskatīt kalēja izgatavotos metālkalumus un iejusties kalēja ikdienā, iespēja izgatavot kādu piemiņas lietu. Kalējs Andris Ščeglovs piedāvā savas orģinālidejas kalumu izgatavošanai – sētas, vārti, restes, balkoni, margas, lustras, lukturi, kamīnlietas, dārza interjeram, telpu interjeram, svečturi, suvenīri, karogturētāji, drēbju pakaramie u.c. Tiek piedāvāta arī interjera, dzelzs elementu skicēšana un dažādu ideju zīmēšana.