Siguldas pils kvartālā sestdien, 25. septembrī, no plkst. 11.00 norisināsies Zelta rudens karalistes svētki, kuros kopā atklāsim krāšņo lapu sezonu. Rudens galvaspilsēta aicina ar draugiem un ģimeni piedalīties dažādās aktivitātēs, krāšņos pārgājienos, iepirkties Zelta dizaina tirdziņā, nogaršot “Rudens Street Food” našķus un baudīt izcilu mūziku grupu “Čipsis un Dullais” un “Dziļi violets” pavadījumā.

Šajā dienā no plkst. 13.00 līdz 17.00 norisināsies Radio SWH tiešraide, kura tiks raidīta no mobilās studijas, kura atradīsies Siguldas Jaunās pils dārzā. Moderatori Evija Gulbe un Edgars Barbaks tiksies ar novadniekiem, kuri stāstīs par aktuālo šajā rudenī.

Visas dienas garumā no plkst. 11.00 Siguldas pils kvartāla apmeklētājus priecēs dažādi Zelta rudens sezonas atklāšanas pasākumi un aktivitātes, kas būs piemērotas gan mazākajiem, gan lielākajiem rudens mīļotājiem.

Zelta rudens sezonas atklāšanas svētkos Siguldas pils kvartālā, tāpat kā pērn, būs “Rudens Street Food” zona, kurā būs iespēja sevi un savus tuvākos lutināt ar gardām maltītēm no Siguldas un visas Latvijas labākajiem ēdinātājiem. Restorāns “Čarlstons” ar Latvijā audzētu cūkgaļas, liellopa gaļas burgeriem, uz dzīvās uguns vārītu zupu, frī kartupeļiem un karsto rudens ābolu dzērienu. “SUSHI BROTHERS” – ar savu īpašo suši burgeru un eksotiskajiem suši salātiem ar jūras veltēm. Vegāniskā pietura no Vegstop – 100% vegāniskais Street Food: burgeri, vrapi, uzkodas. “2EAT Falafel&Hummus” – autentisks garšu salikumu tieši no Izraēlas – eksotiskā un vienmēr smaidīgā šefpavāra Shimon vadībā būs iespēja nobaudīt dažādi pagatavotus falafelus, šakšuku, kuskusu marokāņu gaumē, tabulī salātus, baklavu, pahlavu ar augļiem un riekstiem. Pirmo reizi Siguldā “CAFE JERSIKA 43” – mājās gatavoti burgeri un hot-dogu maizītes, Fish&Chips, īpaši kraukšķīgās garneles, Jersikas Buffalo vistas spārniņi, sulīgo Jersikas burgeru un sierīgo hot-dog.

Aktīvās atpūtas cienītāji tiks iepazīstināti ar jaunu maršrutu, kurš ietver Siguldas skaistākos skatus pilsētā un tās tuvākajā apkaimē. Maršruts īpaši piemērots tiem, kas nebaidās iekarot dažādus reljefus – gan stāvas kāpnes, gan šauras takas.

Svētku dienas apmeklētājiem īpaši izveidotā maršrutā būs iespējams iepazīt arī apvienības “Adventure Therapy Sigulda” veidoto Dabas terapijas maršrutu, kas būs papildināts ar dažādām aktivitātēm, kas mudina ne tikai baudīt pastaigu, bet izzināt sevi un izmantot dabas dziedinošo spēku atslodzei no ikdienas.

Savukārt mākslas, dizaina un amatnieku produktu cienītājus priecēs Zelta dizaina tirdziņš. Kopumā dalību pieteikuši ap 40 sava amata pratēji. Būs iespēja iegādāties arī Latvijas zemnieku ražotās veltes. Būs iespēja ne tikai iedvesmoties, bet arī iegādāties unikālas ziedu lampas un dekorus, kuri izgatavoti Siguldā. “Zaza baby bee” – drēbītes un īpaši gatavotas “graužamās mantiņas” mazuļiem. Rudens un ziemas vakariem noderēs lieliskās “Mood Lux Candles” – Sojas vaska sveces stikla traukos, ar iespēja tās atkārtoti uzpildīt. “PureKnitwear” darbi, kas kas radīts ar 30-to gadu rokas adāmo mašīnu -sieviešu pirkstainie īsie, vidēji garie un garie cimdi, dūraiņi un cimdi bērniem. “Izzi gizzi clay” – ar rokām radītas unikālas polimērmāla rotas un aksesuāri; koka spēles un citas sezonālas preces (sulu kastes, vīna kastes u.c.). Imunitātes stiprināšanai noderēs BIO zāļu tējas, BIO Latvijas melnā tēja, ceļteku sīrups, dabīgs uztura bagātinātājs 3x9SLIM – no zalutejas.lv un vitamīniem bagāti sīrupi no “RADA ZITA”, kuru gatavošanā izmantotas izejvielas no ģimenes saimniecības un pašas dārza. “Queen Rose Jewelry” – ar mīlestību Latvijā radītas rotaslietas no dabīgajiem akmeņiem, sudraba, swarovski kristāliem un pērlēm.

Zelta dizaina tirdziņa dalībniekus aicinām pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu un to nosūtot uz e-pasta adresi dace.plesa@sigulda.lv. Tirdziņa nolikums pieejams šeit.

Dienas noslēgumā plkst. 19.00, rudens saulrietu sagaidot, pazīstamu un iemīļotu dziesmu pavadījumā baudīsim “Čipsis un Dullais” un “Dziļi violets” koncertus. Informējam, ka programmā notikušas izmaiņas un grupa “Labvēlīgais tips” pasākumā nepiedalīsies. Ja nevēlaties apmeklēt koncertu ar izmainīto programmu, aicinām biļetes atgriezt “Biļešu paradīzē”! Biļetes cena uz abiem koncertiem – 10 eiro,ar Siguldas ID karti – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide. Ieeja koncertā tikai Covid-19 vakcinācijas kursu pabeigušiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Biļetes var iegādāties šeit.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv