Šajā pavasarī aicinām atklāt ziedošo soliņu pastaigu maršrutu, izbaudīt plaukstošo pilsētu un tuvāk iepazīt vienu no izcilākajiem un populārākajiem latviešu dzejniekiem Imantu Ziedoni, kuram šogad atzīmējam 90 gadu jubileju.


Pastaigu maršruta pieturpunkti ir pavasara ziedu soliņi, kas izvietoti pilsētas parkos, skvēros un laukumos. Tie uzdos jums neparastus jautājumus un atklās daudz nezināma par dzejnieku un viņa pasauli. Uz katra soliņa ir uzstādīta norāde ar QR kodu, kuru, noskanējot tiek iegūts Ziedoņa muzeja sagatavots unikāls saturs – gan paša autora ierunāts, gan domubiedru atmiņu stāstīts, gan arī pie viena no soliņiem mazākos Imanta Ziedoņa klausītājus un lasītājus iepriecinās īpaša animācija par pasaku tēlu suni Funi. Atklāj unikālo un aizrautīgo meistara dzīves skatījumu, kas aktuāls joprojām! Pastaigu maršruts izstrādāts sadarbībā ar Ziedoņa muzeju.


Siguldas iecere ir kļūt par UNESCO radošo pilsētu literatūras jomā, tāpēc šī ir viena no aktivitātēm, kas veidota, lai atzīmētu Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu.


Imants Ziedonis ir viens no latviešu izcilākajiem un populārākajiem dzejniekiem. Siguldas novadā, Murjāņos, atrodas Ziedoņa muzejs, kas ilgu laiku kalpojis kā dzejnieka un aktrises Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras māja. Murjāņos tapušas Ziedoņa epifānijas, dzejoļi, prozas darbi. Tā ir vieta, kur, Ziedoņa vārdiem “atslēgties un uzlādēties ar dieva dabu”.