Izbaudi ziemas priekus Siguldas novadā! Siguldas novads ziemas sezonā piedāvā aizraujošas slēpošanas trases, izbraucienus ar ziemas vučko, ragavām, kamanām un vēl daudz ko citu!

SIGULDAS SLĒPOŠANAS TRASES

Iestājoties vēsākam laikam Siguldas novada slēpošanas trases uzsāk gatavoties ziemas sezonai, nodrošinot slēpošanas trases ar mākslīgo sniegu. Aicinām sekot līdzi informācijai, lai uzzinātu jaunumus par aktuālajiem slēpošanas trašu darba laikiem un piedāvājumiem.

SIGULDAS PILSĒTAS TRASEPeldu iela 1, Sigulda

Slēpošanas trase Siguldas pilsētas trase darbību uzsāk 2. decembrī.

Darba laiks

Darba dienas 14.00-21.00

Brīvdienas 10.00-20.00

Kontakti – T. +371 25733008

Kalna slēpošana – Sportiskākais kalns, garākais nobrauciens, plašākā nogāze, moderns aprīkojums, gleznains skats – tas viss raksturo Siguldas pilsētas trasi. Abas tās nogāzes (350 un 200 metru garas) piedāvā visplašākās ziemas prieku iespējas jebkuram, kurš gatavs sportiski vai eleganti ļauties gravitācijai.

REIŅA TRASEKalnzaķi”, Krimuldas pagasts, Siguldas novads

Slēpošanas komplekss Reiņa trase savu darbību uzsāk 30. novembrī.

Darba laiks

Darba dienas 14.00-21.00

Sestdienas 10.00-21.00

Svētdienas 10.00-20.00

Kontakti – T. +371 29272255

Kalnu slēpošana – Galvenā trase ar nobrauciena garumu 150 metri un augstuma starpību sasniedzot pat 35 metru. Trase ir apgaismota arī diennakts tumšajā laikā.

KORDES TRASEKordes, Sigulda

Kontakti – T. +371 28277080

Kalnu slēpošana – Mazās trases garums ir 160 metri un augstuma starpība ir 30 metri, kas piemērots gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

FISCHER SLĒPOŠANAS CENTRSPuķu iela 4, Sigulda

Slēpošanas komplekss Fischer slēpošanas centrs savu darbību uzsāk 24. novembrī.

Darba laiks

Darba dienas 08.00-21.00

Brīvdienas 10.00-20.00

Kontakti – T. +371 29118847

Distanču slēpošana – vienīgā saldētā trase Austrumeiropā – 1,25 km garumā, trase sagatavota gan klasikai, gan slidsolim. Kopējais distanču slēpošanas trases garums ir 1,25 kilometrus, piedāvājot iespēju baudīt slēpošanas piedzīvojumus gan iesācējiem, gan amatieriem. Lai gan pašlaik trase sagatavota 700m aplī, ievilkta arī klasikas špūre un pieejama arī inventāra noma, laujot palēnām baudīt ziemas sākšanos.

RĀMKALNI“Vītiņkalni”, Inčukalna pagasts, Siguldas novads

Slēpošanas trase Rāmkalni darbību uzsāk 2. decembrī.

Darba laiks

Darba dienas 14.00-21.00

Brīvdienas 09.00-21.00

Kontakti – T. +371 29100280

Kalnu slēpošana – Divi 200 metru gari nobraucieni, kur viens ir ātrs un sportisks, bet otrs ir lēzenāks un vairāk piemērots bērniem vai tiem, kuri vēl mācās.

DISTANČU SLĒPOŠANAS IESPĒJAS NOVADĀ

MĀLPILS SPORTA STADIONS, Sporta iela 1, Mālpils – 400m gara slēpošanas trase

ALLAŽU PAMATSKOLAS SPORTA CENTRA LAUKUMS, Allažu pagasts, Siguldas novads – 500m gara slēpošanas trase

MORES SPORTA LAUKUMS

SLIDOTAVAS

Siguldas Sporta centrs, Ata Kronvalda iela 7a

Noturīgajā salā ir radusies iespēja uzliet ledu daļai Siguldas Sporta centra stadiona, ziemas prieku baudīšanai ar slidām jau no 9.decembra.

Darba laiks:

Saistībā ar laikapstākļu maiņu slidotavas darba laiks var mainīties. Par slidotavas turpmāko pieejamību tiks ziņots sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Kontakti. T. +371 25448860.

Cenrādis – šeit.

Krimuldas Sporta centrs, Ragana, Skolas iela 11A

Raganas slidotava un nu jau arī Lielais hokeja laukums gatavs lietošanai no 8.decembra. Slidas iespējams ņemt pašiem, kā arī nomāt no Siguldas Sporta centra.

Kontakti. T. +371 26161322.

Par slidotavu plašāk – Facebook.

Inčukalns


Inčukalna centrā ir izveidota slidošanas un hokeja laukums. Slidas iespējams ņemt pašiem, kā arī nomāt no Siguldas Sporta centra.

KAMERŠĻŪKŠANA, KAMANAS UN RAGAVAS

Siguldas novadā var izbaudīt ne tikai slēpošanas trases, bet dažādas adrenalīna pilnas ziemas aktivitātes, kuras neliks vilties!

KAMERŠĻŪKŠANAS TRASE ”ALMUCAS”, Krimuldas pagasts “Allmucas”

Kameršļūkšanas trase ir vieta, kur ziemas sezonā kopā ar draugiem, radiem, ģimeni jautri pavadīt laiku svaigā gaisā, šļūcot ar kamerām no kalna.

Pieteikšanās zvanot uz +371 29418255.

BOBSLEJA UN KAMANIŅU TRASE ”SIGULDA”, Šveices iela 13

Līdz ar ledus sezonas sākšanos Latvijas Nacionālais sporta centrs Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” 4. novembrī atklās ziemas izklaides sezonu. Brauciens ar ziemas vučko, kurš savu nosaukuma ieguva no 1984. gadā Sarajevā notikušo ziemas Olimpisko spēlu talismana – vilcēna – vārda, ir īsts piedzīvojums, adrelanīna un prieka deva.

Brauciena laikā ir iespējams izbaudīt ātrumu un katra izbrauktā virāža ir kā jauns piedzīvojums, kurš paliek neaizmirstams. 

Dalībnieku skaits: līdz 5 personām. 

Dalībnieku vecums: no 6 gadiem, kopā ar vienu pieagušo. 

Sasniedzamais ātrums: līdz 80 km/h.

Nobrauciena ilgums: ~ 1 minūte.

Pakalpojums pieejams: no novembra līdz marta vidum (ieskaitot).

Darba laiks: sestdienās un svētdienās, plkst. 12:00 – 17:00; darbadienās iepriekšpasūtīšana. Rezervē un pērc biļeti šeit: https://bobtrase.lv/lv/buy_tickets

Izbaudi arī braucienu ar ZIEMAS BOBSLEJU!

JSK “SALAIŅI”, Mores pagasts, Salaiņi

JSK ”Salaiņi” piedāvā izbaudīt ziemas skaistumu dodoties izbraucienā ar ragavām vai kamanām. Ragavas būs piemērotas kuplākai ģimenei, bet mazās kamanas lieliski piemērotas diviem braucējiem. Brauciet izbaudīt meža burvību zirga vilktās kamanās netālu no Siguldas.

Atrodas 18km no Siguldas, Mores pagastā, skaistā meža ielokā. Lai pieteiktos izbraucienam laicīgi zvanīt uz +371 25978739.

MOTOKROSA UN KVADRACIKLU TRASE ”KMH”, Inčukalna pagasts “Atmiņas”

Moto trase izvietota Inčukalnā, 12 km attālumā no Siguldas. “KMH” trase ir vieta, kur uzlādēties, apgūt jaunas iemaņas un aktīvi pavadīt laiku kopā ar draugiem, kolēģiem un ģimeni. “KMH” noma piedāvā tikai pārbaudītu ražotāju mototehniku (Honda, KTM, Suzuki, Yamaha un Polaris kvadracikli un krosa motocikli). “KMH” ir iespējams arī iegādāties un pasūtīt O’Neal motokrosa un BMX ekipējumu.

Moto trase piedāvā krosa motociklu, kvadriciklu nomu un moto trases izmantošanu. Šajā jomā darbojoties jau vairāk nekā 10 gadus “KMH” ir pieredzējis aktīvās atpūtas uzņēmums, kas darbojas ar augstu atbildības sajūtu, vienlaicīgi liekot uzsvaru uz drošības aprīkojumu, kombinācijā ar instruktoru ilggadēju pieredzi.

Pieteikšanās zvanot uz +371 27000061.

GAISA TROŠU CEĻŠ (VAGONIŅŠ), Jāņa Poruka iela 14

Siguldas vagoniņš piedāvā braucienu pār Gaujas senleju, skatam paverot burvīgu ainavu vairāku kilometru tālumā, iekļaujot Siguldas un Turaidas pili, Krimuldas muižu, kā arī Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”. Vagoniņš savieno abus upes krastus 1025 metru platumā un 43 m augstumā. Gaisa vagoniņš ir senākais šāda veida transporta līdzeklis Baltijas valstīs. 

Vienā reisā vagoniņš uzņem līdz 15 personām.

Biļešu apmaksa Krimuldas pusē tikai skaidrā naudā, Siguldas pusē – gan skaidrā naudā, gan ar karti.

Vagoniņš var kursēt neregulāri vai būt slēgts pasažieriem, ja:

gaisa temperatūra ir robežās no -5ºC līdz +5ºC;

gaisa temperatūra ir zemāka kā -20ºC;

sniegputeņa laikā;

negaisa un spēcīga lietus gāžu laikā.

ZOO

Ziemas burvībā dodies apskatīt dzīvniekus tuvplānā!

SAFARI PARKS ”MORE”, Mores pagasts, Saulstari

Šeit brieži pie cilvēkiem jau pieraduši, tāpēc tos ne tikai iespējams redzēt skrienam pār pļavu, bet arī apskatīt pavisam tuvu, pabarot no rokas un arī nofotografēties. Atļauts ņemt līdzi ēdienu briežu barošanai, piemēram, sausu maizīti, burkānus un ābolus. Ir iespējams pirms ekskursijas iegādāties arī briežu speciālo barību.
Parkā izveidots īpašs maršruts pastaigai aptuveni stundas garumā un iespējama ekskursija gida pavadībā. Gids dzīvniekus pievilina tuvāk, pastāsta par briežiem, to dzīvi un uzvedību, kā arī ekskursijas beigās dod iespēju apskatīt briežu ragu kolekciju.

Kā suvenīrus piedāvājam iegādāties staltbriežu un dambriežu ragus.

Tiek veikts dzīvnieku selekcijas darbs. Iepriekš vienojoties ar saimniekiem, iespējama dzīvnieku apskate apmeklētājiem pieejamajos aplokos.

Safari parks “More” piedāvā:

Makšķerēšanu saimniecības dīķos.

Piknika vietu ar dārza kamīnu un grilu.

Iespēju baudīt paša medītu brieža gaļu.

Dzīvnieku apskati un barošanu.

Selekcionētu dzīvnieku piegādi.

Briežu ragu kolekcijas apskati.

Iespēju iegādāties ragu suvenīrus.

Papildus briežu apskatei iespējams apmeklēt arī Mores kauju muzeju.

SIGULDA ZOO, Krimuldas pagasts, Vecšicas

Lielākais privātais Zoo Latvijā, kas atrodas 11ha plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Šeit iespējams satikt zebras, kamieļus, lemūrus, lamas, alpakas, dambriežus, hailandas govis, poitou ēzelīšus, trusīšus, valē kazas, pāvus, surikatus un daudz citus dzīvnieciņus. Iespēja dažus no tiem arī pabarot ar speciāli sagatavotiem, uz vietas iegādātiem kārumiem.

Darba laiks

Darba dienas 10.00-17.00

Brīvdienas 10.00-17.00

Aicinām izvēlēties sev piemērotāko aktivitāti ziemas prieku baudīšanai Siguldas novadā! Sildošai maltītei un dzērieniem iesakām apskatīt arī daudzveidīgo ēdinātāju klāstu!