Siguldas novads aicina pavadīt neaizmirstamas pirmssvētku brīvdienas! Sākot no 5. decembra, Siguldas pilsētu ieskaus vairāki tūkstoši greznu lampiņu virteņu, radot Ziemassvētku sajūtu ikviena sirdī. Sajust, saglabāt, iepakot – apsienot ar lielu, sarkanu lenti, un paņemt līdzi – Ziemassvētku sajūtu!

SAJŪTI ZIEMASSVĒTKUS SIGULDAS NOVADĀ-

  • 5. decembrī, Siguldas Stacijas laukumā, iemirdzēsies pilsētas galvenā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm un svētku laikā tajā mirdzēs vairāk nekā 9000 diožu lampiņu!
  • Līdzās izdaiļotajai eglei svētku gaismās un rotās iemirdzēsies arī laukums pie Laimas pulksteņa. Savu Ziemassvētku stāstu aizsāks mākslinieka Ivara Mailīša radītais Ziemas pasaku mežs. Būs aplūkojami īpaši Ziemassvētku brīnumu namiņi, kuros ceļojošais Leļļu Mākslas muzejs uzburs sirsnības un mīlestības piepildītas Ziemassvētku scenogrāfijas – svētku noskaņās tajos griezīsies karuseļi ar bērnības iemīļotajām lellēm un rotaļlietām, turpat noslēpumainais ēnu teātris ikvienam ļaus iztēloties un radīt savu pasaku stāstu, bet mākslinieces Ināras Liepas radītās skulptūrlelles ļaus iepazīt leļļu mākslas pasauli un tās noslēpumus.
  • Siguldas pilsētā, sākot no Raiņa un Pils ielas krustojuma līdz pat Ausekļa un Pils ielas krustojumam, visā Pils ielas garumā uzstādītas vairākas gaismas lampiņu virtenes.
  • Ceļā no Siguldas uz Turaidu izgaismots tilts pār Gauju.
  • No 15. decembra līdz 15. janvārim Siguldas pils kvartālā lielus un mazus priecēs lielformāta gaismas skulptūras, kuras veido māksliniece Iveta Šmita, iedvesmojoties no visiem zināmajiem klasiķu Raiņa, Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes un Aspazijas dzejoļiem.
  • Krimuldas pagastā Ziemassvētku gaidīšanas laiku piepildīs orientēšanās spēle “Ziemassvētku pasaku taka”, bet Lēdurgas dendroparkā – gaismas taka “Gaismu gaidot”. Savukārt katrā adventē Lēdurgas Kultūras nama vestibila logā tiks eksponētas Ziemassvētku kompozīcijas.
  • 21. decembrī varēs piedalīties vienā no senākajām Ziemassvētku tradīcijām – bluķa vilkšanā – kopā ar Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopu “Senleja”.
  • No 22. decembra līdz 3. janvārim akcijas “Ziemas gaismu mežs” laikā varēs doties pastaigās caur Mālpils dabas takām un Mālpils parku.
  • Sagaidot gada baltākos svētkus, Inčukalna Aleksandra parks jau iemirdzējies svētku rotā un kļūs par neparasti gaišu un brīnumainu pastaigu vietu.
  • Svinam un radām svētkus kopā ar mūsu uzņēmējiem. Izstaigājot Siguldas pilsētu, iegriezieties veikaliņos, kafejnīcās, suvenīru bodītēs. Uzņēmēji ir parūpējušies, lai pilsēta būtu īpaši spoža ar dažādām dekorācijām un gaismas virtenēm.

SAGLABĀ ZIEMASSVĒTKU SAJŪTU –

Saglabā siltu Ziemassvētku sajūtu, apmeklējot kādu no svētku koncertiem! Dziļi noglabā sajūtu, lai ik mirkli atkal atvērtu to kā savu mīļāko grāmatu un lasītu vēl un vēl. Piedāvājam apmeklēt Ziemassvētku koncertus Siguldas novadā –

IEPAKO NEAIZMIRSTAMU BRĪVDIENU SAJŪTU, ĻAUJ ATNĀKT SVĒTKU GAIDĪŠANAS BRĪNUMAM UN PAŅEM TO LĪDZI!

Iepakojiet šo neaizmirstamo brīvdienu sajūtu, mielojoties kādā no Siguldas restorāniem vai kafejnīcām! Skaisti iesaiņojiet savas brīvdienas, nakšņojot Siguldas novadā! Paņemiet līdzi daļiņu no Siguldas sirds! Dāvanas un suvenīrus atradīsiet pie amatniekiem Siguldas Jaunās pils kvartālā, kā arī vairākos, mazos suvenīru un dāvanu veikaliņos.

Kontakti tūrisma informācijai – info@sigulda.lv, t.67971335.